Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

LPP OBIECUJE DUŻĄ DYWIDENDĘ

LPP próbuje ratować kurs obietnicą dużej dywidendy. Ale na razie się to nie udaje. Kurs traci prawie 5 procent po przyjętych przez rynek jako słabe wynikach za 3 kwartał.

marka LPP
LPP

LPP od lipca do września zarobiła netto 576 mln zł – czyli o 7 procent mniej, niż prognozował rynek. Kurs spada więc o około 5 procent, mimo że w ujęciu rocznym zysk netto wzrósł o niemal połowę.

Kwartalne przychody wyniosły 4 mld 250 mln zł, czyli również 7 proc. poniżej rynkowych oczekiwań.

Spółka podała, że oczekuje pozytywnego efektu Black Friday, perspektywy IV kwartału są dobre, obserwuje też kilkunastoprocentowe wzrosty sprzedaży online oraz dwucyfrowe dynamiki sprzedaży w sklepach stacjonarnych.
W czasie konferencji wynikowej zarząd zapowiedział, że zamierza rekomendować przeznaczenie 70 procent tegorocznego zysku – czyli maksymalnej kwoty jaka wynika z polityki spółki – na wypłatę dywidendy.

LPP to największy detalista modowy w Europie Środkowo-Wschodniej, właściciel m.in. takich odzieżowych marek jak Reserved, House czy Mohito.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

USA

Nvidia znowu to zrobiła. Amerykański producent kart graficznych i półprzewodników wykorzystywanych ostatnio do rozwoju sztucznej inteligencji ponownie przebił rynkowe oczekiwania. Już teraz Nvidia określana...