Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

SANKCJE

ŁOTWA: EMBARGO NA PRODUKTY ROLNE Z ROSJI

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

ŁOTWA: EMBARGO NA PRODUKTY ROLNE Z ROSJI

Obostrzenia wejdą w życie po podpisaniu ich przez prezydenta.
Zakaz importu produktów spożywczych i pasz ma obowiązywać do 1 lipca 2025 roku i w razie potrzeby może zostać przedłużony. Restrykcje nie dotyczą tranzytu.

W ubiegłym roku Łotwa importowała prawie 424 tys. ton produktów zbożowych z Rosji, o ok. 60 proc. więcej niż rok wcześniej.

Cały czas legalnie można importować rosyjskie i białoruskie produkty do Polski. Tylko w ubiegłym roku nasze firmy sprowadziły z tych kierunków ponad prawie 39 tys. ton warzyw.

Według zestawienia przygotowanego przez portal warzywa.pl w z Rosji najczęściej importujemy cebulę, ogórki marchew oraz rzepę.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy czeka nas szok cenowy w stawkach za energię rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Wojciechem Jakóbikiem, redaktorem naczelnym biznesalert.pl.

EUROPA

Właściciel sieci sklepów Żabka, amerykański fundusz CVC Capital Partners ogłosił zamiar wejścia na giełdę w Amsterdamie. Oferta ma objąć akcje nowej emisji – cel...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak rozliczyć zyski z inwestycji kapitałowych rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Juszczykiem, gł. doradcą podatkowym w inFakcie.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym czy rozbudowa lotnisk Chopina oraz Modlin ma sens i czy może ona zastąpić powstanie CPK, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem...