Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

LOT CHCE WIĘCEJ POMOCY PUBLICZNEJ

PLL LOT, największy krajowy przewoźnik lotniczy chce kolejnych pieniędzy od podatników – donosi PAP.
Udzielona PLL LOT pomoc publiczna nie będzie wystarczająca. Spodziewamy się, że będzie potrzebna kolejna – powiedział prezes spółki Rafał Milczarski.

LOT CHCE WIĘCEJ POMOCY PUBLICZNEJ

Jak powiedział w kuluarach Expo 2020 w Dubaju szef naszego krajowego przewoźnika do końca roku okaże się, w jakim stopniu będzie potrzebna druga transza pomocy publicznej.
30 grudnia 2020 r. spółka zawarła umowę pożyczki z Polskim Funduszem Rozwoju w ramach rządowego Programu wsparcia Polskich Linii Lotniczych przyjętego przez Radę Ministrów 21 grudnia 2020 r. Pożyczka została udzielona w kwocie 1 mld 800 mln zł.

Prezes narodowego przewoźnika przyznał, że od początku Covidu wszystkie prognozy dotyczące ruchu lotniczego – nawet te najbardziej pesymistyczne – nie sprawdziły się, ponieważ rzeczywistość okazała się jeszcze trudniejsza i była większym wyzwaniem.

Akcjonariuszami PLL LOT jest Skarb Państwa, posiadający 69,30 proc. udziałów oraz Polska Grupa Lotnicza z 30,7 proc. udziałami.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym na czym warto rozwijać polski rynek kapitałowy i kiedy PFR będzie mieć nowego prezesa, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Borysem,...

TRANSPORT

Polskie Linie Lotnicze LOT do końca pierwszej połowy przyszłego roku mają mieć w swojej flocie 11 nowych samolotów typu Boeing 737 MAX 8. Tym...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O stopach procentowych i obsłudze polskiego długu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Pawłem Borysem, prezesem Polskiego Funduszu Rozwoju.

WYDARZENIA

Nie ma chętnych na fotel prezesa polskiego Funduszu Rozwoju. Na ogłoszony konkurs nie wpłynęła ani jedna aplikacja Polski Fundusz Rozwoju to sztandarowa instytucja zbudowana...