Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

LONDYN LEDWO UNIKNĄŁ BLACKOUTU

Z pomocą Belgii Londyn ledwo uniknął blackoutu.

WIELKA BRYTANIA SZYKUJE BLACKOUT
foto: pixabay.com

Bruksela uratowała Londyn przed ciemnością. Prąd dostarczony w ubiegłą środę z Belgi przez podwodny kabel nemo uratował brytyjską stolicę przed utratą zasilania – informuje Bloomberg.

Poddani królowej Elżbiety musieli zapłacić za tę usługę rekordową cenę ponad 9700 funtów za megawatogodzinę, czyli o około 5 tys. procent więcej niż zwykle.

Okazało się, że brytyjski operator sieci energetycznej National Grid miał tego dnia kłopoty z dostarczeniem prądu. Dzień wcześniej w Londynie odnotowano najwyższą temperaturę w historii pomiarów tj. 40.2 stopnia celsjusza. Najwyraźniej urządzenia chłodzące domy anglików zbyt mocno zwiększyły pobór prądu.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA NA WYSPACH NIE ODPUSZCZA

Z pomocą jednak przyszła Belgia, z której przez podwodny kabel o długości 140 kilometrów, dotarła energia, która sprawiła, że Londyn uniknął blackoutu.

Według Bloomberga tak wysoka cena świadczy o desperacji Brytyjczyków, dla których import zza kanału La Manche był jedyną opcją. Podwodne połączenie tych krajów funkcjonuje od stycznia 2019 roku, podobne instalacje łączą Wielką Brytanie z Niderlandami i Francją.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LONDYN LEDWO UNIKNĄŁ BLACKOUTU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym że nastąpił trzeci z rzędu spadek rocznej dynamiki cen konsumpcyjnych i Inflacja HICP w strefie euro wyniosła osiem i pół procent rok...

USA

Amazon pobił oczekiwania rynku. Swoje wyniki za 4 kwartał opublikował również Amazon. Spółka należąca do jednego z najbogatszych ludzi na ziemi miała ponad 149...

USA

Kwartalna sprzedaż Apple najgorsza od 6 lat. Sprzedaż Apple spadła o 5% w IV kwartale zeszłego roku i jest to największy kwartalny spadek od...

EUROPA

Rosną stopy w Wielkiej Brytanii - BoE podniósł stopy o 50 pb.

%d bloggers like this: