Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

LOCKHEED MARTIN MA ZA SOBĄ DOBRY ROK

Lockheed Martin ma za sobą dobry rok. Spółka w 4 kwartale wypracowała prawie 19 miliardów dolarów przychodów i prawie 2 miliardy zysku netto- podano w raporcie wynikowym. Imponująco wygląda też portfel zamówień.

MANEWRY WOJSKOWE USA
źródło: Lockheed Martin

Zysk na akcję tylko w 4 kwartale wyniósł 7 dolarów i 58 centów, a za cały ubiegły rok prawie 7 miliardów dolarów co przekłada się na zysk na akcję na poziomie 27 dolarów i 55 centów.

W komentarzu do raportu prezes spółki przyznał, że:

„Solidne zakończenie roku 2023 i wyniki za cały rok odzwierciedlają utrzymujący się duży popyt na nasze kompleksowe portfolio zaawansowanych rozwiązań technologicznych w dziedzinie obronności. Backlog osiągnął rekordowe 160 i pół miliarda dolarów, a sprzedaż wzrosła o 2 procent rok do roku do 67,5 miliarda dolarów ” – powiedział Prezes Lockheed Martin, który dodał, że dodatkowo zainwestowali półtora miliarda dolarów w badania i rozwój nowych technologii zbrojeniowych.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LOCKHEED MARTIN MA ZA SOBĄ DOBRY ROK

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...