Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

LISTA OBECNOŚCI W DAVOS 2024

Rusza Davos 2024.

DAVOS 2024
źródło: World Economic Forum

„Witamy na wielkiej imprezie Vuca-Vuca” – tak swój artykuł o rozpoczynającym się dziś szczycie w Davos rozpoczyna Handelsblatt, najważniejszy niemiecki dziennik ekonomiczny. VUCA to akronim, który do świata biznesu przeniknął z amerykańskiej armii i oznacza sytuację w której zbiega się wysoka zmienność, niepewność, złożoność i niejednoznaczność.

CZYTAJ TEŻ: NBP GROZI RZĄDOWI WYPRZEDAŻĄ OBLIGACJI. PAWEŁ BORYS KRYTYKUJE

Lista obecności w Davos jest długa – zaczynamy najważniejszego przedstawiciela Polski, czyli prezydenta Andrzeja Dudy. Dla świata ważniejsza będzie jednak obecność prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełeńskiego i premiera Chin Lii Tsiauna. Z Tsiaunem sporo do załatwienia będą też mieli zapewne prezydent Francji Emmanuel Macron i przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Unię Europejską reprezentuje też patrzący bardziej na południe i zachód, niż w stronę Azji, premier Hiszpanii Pedro Sanchez. Z Ameryki Południowej natomiast jeden z najbardziej memicznych polityków ostatnich miesięcy – prezydent Argentyny Javier Milei.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LISTA OBECNOŚCI W DAVOS 2024

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planowanych dopłatach do zakupu samochodów elektrycznych w tym również używanych, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Gisem z Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co zmieni reforma rynku bilansującego i jak może poprawić wyceny energii elektrycznej, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Wapińskim z PSE

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym ile kosztuje utrzymanie Spodka i jakie są koszty największych konferencji rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Wojciechem Kuśpikiem, prezesem Polskiego Towarzystwa Wspierania...

INNE

Gdański port unieważnił postępowanie na hub w którym ma przeładowywane być m.in zboże. Spółka nie podała przyczyn anulowania postępowania.