Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

LIMIT ZADŁUŻENIA USA POWIĘKSZONY

Izba reprezentantów przegłosowała wyższy limit zadłużenia USA. Teraz wynosi on 28.5 bln dolarów, co oznacza wzrost o 480 miliardów dolarów.

LIMIT ZADŁUŻENIA USA POWIĘKSZONY
FOT.: Karolina Grabowska, Pexels

Limit zadłużenia USA powiększony został wcześniej decyzją Senatu. Teraz wszyscy spodziewają się szybkiego podpisania ustawy przez prezydenta Joe Bidena, który musi to zrobić do najbliższego poniedziałku. 18 października jest bowiem datą ostateczną, po której USA stanęły by przez groźbą niewypłacalności.

CZYTAJ TEŻ: INFLACJA W USA NAJWYŻSZA OD 40 LAT

Jednak jak donosi Reuters Republikanie sprzeciwiają się długotrwałemu podniesieniu pułapu długu, który umożliwiłby administracji Bidena finansowanie zapowiadanych wielkich projektów inwestycyjnych.

Zatwierdzenie przez izbę reprezentantów wyższego limitu zadłużenia – jest czasowe i obowiązuje do 3 grudnia.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

4 podwyżki stóp procentowych za oceanem prognozuje Goldman Sachs. Pierwsza miałaby nastąpić już w marcu. Powód? Przyspieszająca inflacja, która jest najwyższa od 40 lat...

OTOCZENIE MAKRO

Rekordowe dane dotyczące inflacji konsumenckiej spłynęły zza oceanu. Grudniowy indeks wyniósł 7% i jest najwyższy od czasów prezydentury Ronalda Reagana.

ŚWIAT

Już 3 biliony dolarów warty jest amerykański technologiczny gigant - firma Apple. Wczoraj za jedną akcję płacono ponad 182 dolary a jeszcze rok temu...

COVID

15.5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem - to najświeższe dane z ostatniej doby z resortu zdrowia. Zmarły 794 osoby - to rekord 4 fali pandemii....