Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

LESZEK CZARNECKI ODZYSKUJE VB LEASING?

Leszek Czarnecki odzyskuje kontrolę nad VB Leasing – przynajmniej do następnego wyroku sądu. Dawna Idea Leasing, jedna z największych spółek leasinowych ubiegłej dekady, poinformowała dziś, że wrocławski Sąd Okręgowy udzielił zabezpieczenia holenderskiej spółce Czarneckiego, przez którą miliarder ma 50.1% akcji VB Leasing.

LESZEK CZARNECKI
Leszek Czarnecki, fot Anonimowy fotograf pracujący na zlecenie GETIN Holding

Ponad połowa akcji w ręku Czarneckiego oznacza, że syndyk masy upadłościowej Idea Banku – do którego należą pozostałe akcje – nie miał prawa odwołać Czarneckiego i związanego z z nim Remigiusza Balińskiego z rady nadzorczej VB Leasing. Syndyk twierdzi odwrotnie, bo zgodnie z innym postanowieniem tego samego sądu spółka Czarneckiego posiadająca ponad połowę akcji nie może z ich części wykonywać prawa głosu. Zdaniem syndyka Idea Banku daje mu to na WZA VB Leasing przewagę 2/3 głosów.

VB Leasing to według zestawienia firmy MGBI najbardziej zadłużona spółka w Polsce. Jej zobowiązania przekraczają 8 miliardów złotych. Dwieście takich spółek wystarczyłoby, żeby zrównać się ilością długu Polską jako państwem.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Ile za Develię? Fundusze inwestycyjne podnoszą ofertę do 3.9 zł za akcję. To o 16 procent więcej, niż w pierwotnej propozycji.