Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

LEPSZY ZYSK MABIONU ALE PRZYCHODY W DÓŁ

ZYSK MABIONU
źródło: Mabion

Lepszym niż przed rokiem zyskiem ale niższymi przychodami pochwalił sie za to biotechnologiczny Mabion. Firma podtrzymała też cel wypracowania w całym roku ok. 150 mln zł przychodów i podniosła oczekiwania co do marży EBITDA do powyżej 30 proc.

W drugim kwartale roku Mabion odnotował 15 mln 240 tys. zł zysku netto wobec nieco ponad 5 mln zł rok wcześniej. Przychody spółki sięgnęły natomiast 36 mln zł, czyli o prawie 8 mln zł mniej niż przed rokiem.

Jak napisał w komentarzu do wyników Grzegorz Grabowicz, członek zarządu Mabionu, to już kolejny kwartał, w którym firma potwierdza właściwy kierunek nowej strategii. Podtrzymał też potencjał rocznych przychodów w latach 2023-2027 na poziomie 150-200 mln zł, a od 2024 roku marżę EBITDA na poziomie 20-30%.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wizz Air nie ląduje i nie startuje na Okęciu, londyńska giełda nie jest w stanie nadawać komunikatów, latać przestało szereg linii lotniczych w Azji....

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.