Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

LEPSZY ZYSK MABIONU ALE PRZYCHODY W DÓŁ

ZYSK MABIONU
źródło: Mabion

Lepszym niż przed rokiem zyskiem ale niższymi przychodami pochwalił sie za to biotechnologiczny Mabion. Firma podtrzymała też cel wypracowania w całym roku ok. 150 mln zł przychodów i podniosła oczekiwania co do marży EBITDA do powyżej 30 proc.

W drugim kwartale roku Mabion odnotował 15 mln 240 tys. zł zysku netto wobec nieco ponad 5 mln zł rok wcześniej. Przychody spółki sięgnęły natomiast 36 mln zł, czyli o prawie 8 mln zł mniej niż przed rokiem.

Jak napisał w komentarzu do wyników Grzegorz Grabowicz, członek zarządu Mabionu, to już kolejny kwartał, w którym firma potwierdza właściwy kierunek nowej strategii. Podtrzymał też potencjał rocznych przychodów w latach 2023-2027 na poziomie 150-200 mln zł, a od 2024 roku marżę EBITDA na poziomie 20-30%.

LEPSZY ZYSK MABIONU ALE PRZYCHODY W DÓŁ

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: