Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

LEPSZE WYNIKI UNIMOTU

UNIMOT
źródło: Grupa Unimot

Spada cena akcji Unimotu po publikacji bardzo dobrych wyników finansowych za pierwszy kwartał.

Przychody sięgnęły niemal 3 miliardów 300 milionów złotych, EBITDA 105 milionów, zaś zysk netto 82 milionów złotych. W pierwszym kwartale roku wolumen sprzedaży oleju napędowego, benzyn i biopaliw wzrósł aż o 56%, gazu LPG o 45%. Spółka działa głównie na naszym rynku, ale od roku zaopatruje również Ukrainę.

CZYTAJ TEŻ: NIŻSZY ZYSK BOGDANKI

Unimot przejmuje kolejne spółki uzupełniając łańcuch wartości. W ostatnich miesiącach sfinalizowane zostało przejęcie LOTOS TERMINALE, kolejowej spółki Olavion, a także zakupiono pakiet większościowy dostawcy paliwa lotniczego Partners4Sky.

CZYTAJ TEŻ: UNIMOT POWIĘKSZA BIZNES. JAKIE PERSPEKTYWY DLA UNIMOTU? (ROZMOWA)

Już 5 czerwca odbędzie się walne spółki, podczas którego zapadnie decyzja co do wypłaty dywidendy w kwocie 13 złotych 69 groszy zarekomendowanej przez zarząd Unimotu.

LEPSZE WYNIKI UNIMOTU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d