Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

LEPSZE WYNIKI UNIMOTU

UNIMOT
źródło: Grupa Unimot

Spada cena akcji Unimotu po publikacji bardzo dobrych wyników finansowych za pierwszy kwartał.

Przychody sięgnęły niemal 3 miliardów 300 milionów złotych, EBITDA 105 milionów, zaś zysk netto 82 milionów złotych. W pierwszym kwartale roku wolumen sprzedaży oleju napędowego, benzyn i biopaliw wzrósł aż o 56%, gazu LPG o 45%. Spółka działa głównie na naszym rynku, ale od roku zaopatruje również Ukrainę.

CZYTAJ TEŻ: NIŻSZY ZYSK BOGDANKI

Unimot przejmuje kolejne spółki uzupełniając łańcuch wartości. W ostatnich miesiącach sfinalizowane zostało przejęcie LOTOS TERMINALE, kolejowej spółki Olavion, a także zakupiono pakiet większościowy dostawcy paliwa lotniczego Partners4Sky.

CZYTAJ TEŻ: UNIMOT POWIĘKSZA BIZNES. JAKIE PERSPEKTYWY DLA UNIMOTU? (ROZMOWA)

Już 5 czerwca odbędzie się walne spółki, podczas którego zapadnie decyzja co do wypłaty dywidendy w kwocie 13 złotych 69 groszy zarekomendowanej przez zarząd Unimotu.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

American Express zanotował bardzo udany drugi kwartał. Spółka pod względem zysku netto przebiła zarówno oczekiwania analityków jak i wyniki sprzed roku. Mimo to nowojorska...

CYBERBEZPIECZEŃSTWO

Wizz Air nie ląduje i nie startuje na Okęciu, londyńska giełda nie jest w stanie nadawać komunikatów, latać przestało szereg linii lotniczych w Azji....

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O najnowszych danych dotyczących polskiej gospodarki rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesorem Witoldem Orłowskim, gł. doradcą w PwC.