Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

LEPSZE WYNIKI KWARTALNE ENTER AIR

FLY4
źródło: Enter Air

Enter Air miał ponad 16 milionów zł straty netto w pierwszym kwartale tego roku. To o ponad 76% mniej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku, kiedy osiągnięto ponad 68 milionów zł straty, poinformowała spółka.

Strata operacyjna wyniosła w pierwszym kwartale ponad 13 milionów zł, wobec 36 rok temu. Zysk EBITDA przekroczył 49 milionów zł wobec straty przeszło 16 milionów zł w 2022 roku. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 313 milionów zł i były o blisko 100 milionów zł wyższe niż rok wcześniej.

CZYTAJ TEŻ: SPADŁ ZYSK UNIBEPU

Zdecydowany wzrost przychodów w pierwszym kwartale tego roku był związany z końcem pandemii oraz wysokim kursem dolara. na podstawie kontraktów na ten rok spółka ocenia, że Polacy chętnie wracają do wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Popyt touroperatorów był tak wysoki, że spółka powiększyła swoją flotę o kilka samolotów.

Enter Air jest największą prywatną linią lotniczą w Polsce. Firma posiada stałe bazy operacyjne w Warszawie, Katowicach, Poznaniu, Wrocławiu, Paryżu i Zurychu oraz kilka baz wykorzystywanych sezonowo. Spółka jest notowana na GPW od 2015 r. i wchodzi w skład indeksu sWIG80.

LEPSZE WYNIKI KWARTALNE ENTER AIR

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Prezes Rezerwy Federalnej Jerome Powell skrytykował dzisiaj oczekiwania rynku, który spodziewa się przyszłych agresywnych obniżek stóp procentowych. Rynek zareagował na to zupełnie odwrotnie niż...

KRYPTO

Schodzimy na ziemie,a konkretniej na murawę. Portugalczyk Cristiano Ronaldo, jeden z najbardziej znanych piłkarzy świata został pozwany za promocję giełdy kryptowalut Binance.

ZUS

"Przedsiębiorcze matki" będą miały problem ze zdobyciem wyższego zasiłku macierzyńskiego – otwierając działalność gospodarczą. >> Najnowsze orzeczenie Sądu Najwyższego – może być jednak kłopotem...

NBP

Prawo i Sprawiedliwość murem za prezesem Narodowego Banku Polskiego, Adamem Glapińskim.

%d bloggers like this: