Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

LEPSZE NASTROJE W USŁUGACH STREFY EURO

NIEMIECKA PRODUKCJA PRZEMYSŁOWA
foto: pixabay.com

Poprawiają się nastroje w usługach w strefie euro. Finalny odczyt indeksu PMI dla usług pokazał 48.7 punktów we wrześniu – podało biuro Markit Economics.

NASTROJE W USŁUGACH
Nastroje w usługach strefy euro. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

To pierwszy wzrost odczytu po czterech miesiącach spadków Ten wynik jest o 0.8 punktu wyższy niż w sierpniu oraz o 0.3 punktu wyższy od oczekiwań rynkowych. Na zbliżonym poziomie indeks ostatni raz znalazł się w listopadzie poprzedniego roku.

CZYTAJ TEŻ: SPADA KONSUMPCJA W STREFIE EURO

Indeks PMI dla usług bada aktywność sektora usługowego w strefie euro i powstaje na podstawie anonimowej ankiety menadżerów logistyki, którzy odpowiadają na pytania dot. zamówień, sprzedaży, zakupów, zapasów, zatrudnienia i cen. Ankieta jest przeprowadzana co miesiąc w około dwu tysiącach firm usługowych. Indeks na poziomie poniżej 50 punktów oznacza spadek aktywności sektora usługowego w stosunku do miesiąca poprzedniego, a powyżej jej wzrost.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LEPSZE NASTROJE W USŁUGACH STREFY EURO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: