Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

LEPSZE NASTROJE W USŁUGACH STREFY EURO

INFLACJA W NIEMCZECH
foto: pixabay.com

Rośnie aktywność biznesowa w strefie euro i to w tempie najszybszym od roku. Indeks PMI sektora usług obliczany na podstawie ankiet wśród menedżerów zakupowych wzrósł w ciągu miesiąca o 1.8 punktu do 53.3.

NASTROJE W USŁUGACH STREFY EURO
Nastroje w usługach strefy euro. Opracowanie: Telewizja BIZNES24.

Był to trzeci z kolei miesiąc powyżej 50 punktów oddzielających wzrost od spadku i najwyższy wynik od maja ubiegłego roku. Firmy usługowe spodziewają się kontynuacji ożywienia, dlatego zwiększały zatrudnienie i to w najszybszym tempie od prawie roku.

CZYTAJ TEŻ: POLSKA KORZYSTA NA NEARSHORINGU

Jak możemy przeczytać w komentarzu do badania przygotowanego przez S&P Global, niemiecki sektor usług, który na początku roku znajdował się w stagnacji szybko odzyskuje siły. Optymistycznym znakiem jest nie tylko wzrost aktywności w najszybszym tempie od dziesięciu miesięcy, ale także poprawa sytuacji w zakresie nowych zleceń oraz wzrost zatrudnienia. Niemieckie firmy zatrudniały więcej pracowników przez cztery kolejne miesiące z rzędu.

Usługi mocno wspierają również francuską gospodarkę, w której nastąpiła zdecydowana poprawa nastrojów. Głównymi przyczynami podanymi w ankietach były lepsze warunki finansowania, w tym niższe koszty kredytów i większy popyt ze strony klientów.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LEPSZE NASTROJE W USŁUGACH STREFY EURO

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GOSPODARKA

W maju nastąpił spadek polskiego eksportu we wszystkich kategoriach, najmocniej, środków transportu - podał Narodowy Bank Polski.

USA

Akcje Trump Media rosły momentami nawet o ponad 50% w handlu przedsesyjnym, kilkadziesiąt godzin po próbie zamachu na byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Po starcie...

USA

Do rekordu wszechczasów doleciał kurs akcji Goldman Sachs w handlu przedsesyjnym. Wszystko za sprawą rewelacyjnych wyników jakie podał bank za drugi kwartał tego roku.

NIERUCHOMOŚCI

Zła wiadomość dla posiadaczy nieruchomości. Od przyszłego roku posiadacze mieszkań, domów oraz gruntów zapłacą wyższe podatki.