Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GOSPODARKA

LEPSZE DANE Z POLSKIEJ BUDOWLANKI

Dane z polskiej budowlanki okazały się lepsze od oczekiwań.

BUDOWLANKA
foto: pixabay.com

Rośnie liczba rozpoczynanych budów mieszkań. Sierpień był czwartym z rzędu miesiącem wzrostu – poinformował GUS. Natomiast sam syntetyczny wskaźnik produkcji budowlano-montażowej wzrósł w sierpniu o 3.5%, trzykrotnie więcej niż prognoza.

LEPSZE DANE Z POLSKIEJ BUDOWLANKI

Na koniec minionego miesiąca w budowie pozostawało niemal 808 tys. lokali mieszkalnych – o blisko 67 tys. mniej niż rok temu i jednocześnie najmniej od kwietnia 2019 r. Odbicie jest jednak widoczne, bowiem w minionym miesiącu deweloperzy ruszyli bowiem z budową prawie 11 tys. mieszkań, co przełożyło się na wzrost aż o 107% w ujęciu rocznym.

CZYTAJ TEŻ: POLSKA KONSUMPCJA SPADA ALE SŁABIEJ OD PROGNOZ

LEPSZE DANE Z POLSKIEJ BUDOWLANKI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: