Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

LEKKIE WZROSTY NA WALL STREET

Wzrosty na Wall Street, choć minimalne.

NASTROJE NA WALL STREET

Zanim zaczną się notowania w USA, o 15:30 naszego czasu, kilka ważnych wydarzeń może negatywnie wpływać na nastroje inwestorów. W pozasesyjnym handlu 8% straciły akcje Netfilxa, przez słabsze niż oczekiwano wyniki, zamiast 8 mld 300 mln USD 8 mld 190 mln USD – a więc 110 milionów dolarów niższe. Spore wrażenie robi też przecena Tesli w pozasesyjnych notowaniach, w których przeceniono jej akcje o 4% po zapowiedzi ograniczenia produkcji złożonej przez Elona Muska w trakcie telekonferencji z inwestorami. Zarząd Tesli w 3 kwartale chce wprowadzać modyfikacje w fabrykach.

Jednak sesja w środę była dość udana, choć Nasdaq skończył ją nieznacznie ponad zerem. Na Wall Street podczas bicia w gong na zamknięcie obecni byli przedstawiciele z United Wholesale Mortgage, firmy zajmującej się hurtowym gwarantowaniem pożyczek hipotecznych, notowaną od 2021 roku na NYSE.

CZYTAJ TEŻ: ROZCZAROWUJĄCE WYNIKI GOLDMANA

Podczas sesji giełdowej Dow Jones wzrósł o ponad 109 punktów, czyli 0,3%, co było ósmym z rzędu dniem na zielono dla tego indeksu i najdłuższą serią wzrostów od września 2019 r. Tymczasem S&P 500 zyskał 0,2%, podczas gdy technologiczny głównie Nasdaq Composite zakończył notowania prawie płasko na wzrostem o 0,03%.

Wzrostom sprzyjają publikacje lepszych niż oczekiwano wyników kwartalnych. Według danych FactSet trzy czwarte spółek z S&P 500, które już podały dane finansowe, przekroczyło oczekiwania. Silne zyski przedsiębiorstw podbudowują optymizm, co do miękkiego lądowania dla gospodarki.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.

USA

Dziś amerykańscy inwestorzy poznają dane o sprzedaży detalicznej i produkcji przemysłowej. Według prognoz zarówno konsumpcja jak i produkcja zanotowały lekki wzrost i wyszły z...

USA

Wzrosła liczba tzw. nowych bezrobotnych w Stanach Zjednoczonych i jest ona najwyższa od 10 miesięcy.

USA

W Stanach mocniej niż szacowano hamują ceny producentów.