Connect with us

Hi, what are you looking for?

ENERGETYKA

FLAGOWY PICKUP FORDA, F-150 W WERSJI ELEKTRYCZNEJ, MA 20 TYSIĘCY ZAMÓWIEŃ

Najpopularniejszy samochód Ameryki doczekał się swojej elektrycznej wersji. Dostępny od 2022 roku w 12 godzin zebrał 20 tysięcy zamówień.

Ford F150 Lightning 2022
2022 Ford F-150 Lightning, dostępny od 2022 roku

Pickupy czyli półciężarówki to jeden z ulubionych typów nadwozia Amerykanów. Zwłaszcza tych mieszkających na farmach. A sam model F-150 jest uważany za kultowy – samochód prawdziwej, przedsiębiorczej Ameryki.
Nowy elektryczny pickup forda napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi – po jednym na każdą z osi. W standardzie otrzymujemy więc napęd na cztery koła. Do tego między innymi niecałe 5 sekund do setki, ponad 480 kilometrów zasięgu (według deklaracji producenta) i dużą liczbę gniazdek, gdyby trzeba było zasilać obwoźny biznes lub warsztat a do domu nie było zbyt daleko.
Po prezentacji nowego elektryka kurs akcji firmy w Dearborn w stanie Michigan wrósł o ponad 3 procent.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

RYNKI

Dobre dane z Niemiec. W maju indeks instytutu ZEW przekroczył 84 punkty. To znacznie powyżej oczekiwań, które wyniosły niespełna 71 punktów.

RYNKI

Szyfrowany komunikator, BigShortBets ma wyrównać szanse na rynku kapitałowym - twierdzi inicjator jego powstania, Rafał Zaorski. Narzędzie budzi kontrowersje, ale może przyczynić się do rewolucyjnych zmian...

GAMING

Zaledwie 32 i pół miliona złotych wyniósł zysk netto CD Projektu w pierwszym kwartale 2021 roku. To ponad dwa razy mniej niż oczekiwali analitycy...

RYNKI

JSW nie jest zainteresowana kupnem ani nieodpłatnym przejęciem kopalń od Tauronu i innych spółek górniczych - poinformowała JSW w oświadczeniu.

Copyright © 2021 BIZNES24 sp. z o.o.