Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

FLAGOWY PICKUP FORDA, F-150 W WERSJI ELEKTRYCZNEJ, MA 20 TYSIĘCY ZAMÓWIEŃ

Najpopularniejszy samochód Ameryki doczekał się swojej elektrycznej wersji. Dostępny od 2022 roku w 12 godzin zebrał 20 tysięcy zamówień.

F-150 W WERSJI ELEKTRYCZNEJ
2022 Ford F-150 Lightning, dostępny od 2022 roku

Pickupy czyli półciężarówki to jeden z ulubionych typów nadwozia Amerykanów. Zwłaszcza tych mieszkających na farmach. A sam model F-150 jest uważany za kultowy – samochód prawdziwej, przedsiębiorczej Ameryki.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

FLAGOWY PICKUP FORDA, F-150 W WERSJI ELEKTRYCZNEJ, MA 20 TYSIĘCY ZAMÓWIEŃ

F-150 W WERSJI ELEKTRYCZNEJ

Nowy elektryczny pickup forda napędzany jest dwoma silnikami elektrycznymi – po jednym na każdą z osi. W standardzie otrzymujemy więc napęd na cztery koła. Do tego między innymi niecałe 5 sekund do setki, ponad 480 kilometrów zasięgu (według deklaracji producenta) i dużą liczbę gniazdek, gdyby trzeba było zasilać obwoźny biznes lub warsztat a do domu nie było zbyt daleko.
Po prezentacji nowego elektryka kurs akcji firmy w Dearborn w stanie Michigan wrósł o ponad 3 procent.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

Sticky Post

Minęły już 3 miesiące od czasu, gdy ekipa BIZNES24 pojechała relacjonować Forum Ekonomiczne w Karpaczu elektrycznym busem Mercedesa. Ale nawet na chwilę nie minęło...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O planach uruchmienia produkcji samochodu elektrycznego Izera rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Piotrem Zarembą, prezesem ElectroMobility Poland.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach w UE dotyczących produkcji samochodów rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Maciejem Pertyńskim, jurorem World Car of the Year.

USA

Ford chce być jak Tesla. Zdanie, które jeszcze 5 lat temu brzmiałoby absurdalnie - na początku 2022 roku jest zupełnie uzasadnione.

%d bloggers like this: