Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

ŁATWIEJ BĘDZIE STRACIĆ SPADEK

Łatwiej będzie stracić spadek – a nieletni spadkobierca będzie miał więcej czasu na odrzucenie spadku. Szykują się zmiany w prawie spadkowym.

ŁATWIEJ BĘDZIE STRACIĆ SPADEK
Fot: MiamiAccidentLawyer/Pixabay

Projekt zmian został zaakceptowany przez rząd, teraz trafi do Sejmu. Rząd chce, żeby po pierwsze postępowania spadkowe trwały krócej – dlatego projekt ogranicza przypadki, w których sąd musi poszukiwać dalekich krewnych spadkodawcy.

CZYTAJ TEŻ: GUS: KONSUMPCJA CAŁY CZAS MOCNA

Po drugie – nieletni spadkobierca będzie miał więcej czasu na decyzję, czy odrzucić spadek. Odrzucenie spadku jest dobrym pomysłem, kiedy długi spadkowe przewyższają wartość spadku.

I po trzecie łatwiej będzie stracić spadek – jeśli spadkobierca okaże się niegodny. Dziś żeby sąd uznał niegodność spadkobiercy – musi on nastawać na zdrowie, albo życie spadkodawcy. Według projektu także uporczywe uchylanie się od opieki, albo alimentacji spadkodawcy będzie narażało spadkobiercę na utratę prawa do spadku.


Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ŁATWIEJ BĘDZIE STRACIĆ SPADEK

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Zabieranie praw jazdy jest niezgodne z konstytucją.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zmianach w polskim prawie holdingowym rozmaiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 Z Urszulą Brzezińską-Grzędą, adwokatem w kancelarii ALTO.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

INNE

O tym, że katastrofa ekologiczna na Odrze niemal z dnia na dzień odcięła dużą grupę przedsiębiorców od możliwości zarabiania pieniędzy, mówiliśmy w BIZNES24 na...

%d bloggers like this: