Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

ŁATWIEJ BĘDZIE ŚCIGAĆ OSZUSTÓW VAT

ŚCIGAĆ OSZUSTÓW VAT
foto: pixabay.com

1 stycznia weszły w życie nowe przepisy dotyczące przejrzystości, które pomogą państwom członkowskim Unii Europejskiej zwalczać oszustwa związane z podatkiem od wartości dodanej czyli VAT.

Nowe prawo wprowadza minimalną stawkę w wysokości 15 proc. efektywnego opodatkowania przedsiębiorstw wielonarodowych prowadzących działalność w państwach członkowskich UE.

CZYTAJ TEŻ: SPADKI NA WALL STREET NA FINISZU ROKU

Dzięki tym nowym przepisom organy podatkowe państw członkowskich UE uzyskają informacje na temat płatności, umożliwiające im łatwiej wykrywać oszustwa związane z VAT. Dotyczy to zwłaszcza handlu elektronicznego, który jest szczególnie podatny na ryzyko oszustw i nieprzestrzegania przepisów w zakresie VAT. Stan ten powoduje straty w dochodach podatkowych, z których finansowane są podstawowe usługi publiczne.

Na przykład niektórzy sprzedawcy internetowi, którzy nie są fizycznie obecni w państwie członkowskim UE, sprzedają towary i usługi konsumentom w UE, nie rejestrując się nigdzie w UE do celów VAT lub deklarując mniej niż rzeczywista wartość ich sprzedaży przez internet.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

ŁATWIEJ BĘDZIE ŚCIGAĆ OSZUSTÓW VAT

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zamknięciu notowań swoje szacunki za 2023 rok podał Kruk. Spółka chwali się, że jej zysk netto pierwszy raz w historii przekroczył 1 miliard...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

FIRMA

Bardzo ważna uchwała Sądu Najwyższego. Wspólnik dwuosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością posiadający 99 procent udziałów nie podlega ubezpieczeniom społecznym. To cios w ZUS, który...