Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

LAMBORGHINI ŚCIGA FERRARI

Lamborghini – jedna z ulubinych marek założycieli startupów – zamierza w tym roku pobić swój rekord sprzedaży. I to mimo, że rynek dla startuperów nie jest już tak łaskawy, jak w czasach taniego pieniądza.

LAMBORGHINI ŚCIGA FERRARI
Lamborghini Huracan na ulicy w Oslo, Foto: Artur Nyk / Adobe Stock

Włoska marka należąca obecnie do grupy Volkswagen ogłosiła, że w pierwszym półroczu udało jej się sprzedać ponad 5 300 aut, więc liczba 10 tysięcy aut w tym roku jest w zasięgu ręki. Dla porównania – firma Ferrari, główny rywal Lamborghini, sprzedała w ubiegłym roku ponad 13 tysięcy samochodów. Sprzedaż jednego auta przynosi Lamborghini średnio 265 tysięcy euro przychodu netto. Klienci muszą do tego doliczyć podatek i marżę dealera.

W salonach Lamborghini na razie nie mają czego szukać zwolennicy elektryków. Marka zamierza swój pierwszy elektryczny samochód pokazać dopiero w 2028 roku, trzy lata po pierwszym elektrycznym Ferrari.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

LAMBORGHINI ŚCIGA FERRARI

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Fiat likwiduje fabrykę w Bielsku. Koncern Stellantis nie informuje co z dostawcami. Na razie wiadomo, że pracę w Bielsku straci pół tysiąca osób, ale...

FINANSE OSOBISTE

Kończą się klienci chętni wydać 2 razy więcej na auto elektryczne - donoszą amerykańskie media. Sprzedaż aut elektrycznych wciąż rośnie - ale krzywa popytu...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O rynku samochodowym rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Łukaszem Domańskim, prezesem Carsmile.

FINANSE OSOBISTE

Rejestracje aut bez opłat. Rząd szykuje zmiany, które co prawda nie przyniosą gigantycznych oszczędności - ale ułatwią przejście przez administracyjne obowiązki.