Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

POLSKA

KWARTALNA STRATA TAURONU

Mimo rosnących cen prądu kwartalną stratą zamknął rok energetyczny Tauron. Druga co do wielkości spółka energetyczna w naszym kraju w ostatnich trzech miesiącach 2021 r. miała 119 mln zł straty.

KWARTALNA STRATA TAURONU

W całym 2021 roku Tauron odnotował 338 mln zł zysku wobec 2 mld 170 mln zł straty w 2020 roku, kiedy to wynik spółki obciążyły potężne odpisy na jej aktywa węglowe.
W ubiegłym roku przychody ze sprzedaży wzrosły o jedną czwartą – do 25 mld 600 mln zł z niespełna 21 mld rok wcześniej.

Jak napisał w kumunikacie wiceprezes Tauronu Krzysztof Surma, na wypracowane wyniki finansowe znaczący wpływ miał wzrost wolumenów dystrybucji i produkcji energii elektrycznej. Sytuację Grupy Tauron poprawiały także przychody z rynku mocy, a także – co jest bardzo istotne – wzrost dochodowości segmentu OZE.

KWARTALNA STRATA TAURONU

W 2021 r. Grupa Tauron wyprodukowała 15 i pół TWh energii elektrycznej, czyli o 25 proc. więcej niż 2020 roku. W ubiegłorocznej produkcji Tauronu ponad 10 proc. pochodziło z odnawialnych źródeł energii.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

POLSKA

Ogromne zyski Sunex - wyższe o ponad 450% r/r.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jakie skutki może mieć zapowiadany nowy podatek i jak wpłynie na kondycję polskich przedsiębiorstw brak pieniędzy z KPO rozmawiała Natalia Gorzelnik z...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Lubawy rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Marcinem Kubicą, prezesem Lubawa s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Słabną nastroje w polskiej gospodarce. O tym rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Dariuszem Blocherem, członkiem rady nadzorczej Budimex s.a.

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: