Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KWARTALNA STRATA CI GAMES

STRATA CI GAMES
źródło: CI Games

Spółka CI Games ze stratą w pierwszym kwartale. To efekt spadającej sprzedaży, inwestycji w rozwój zespołu i rosnących wydatków marketingowych.

537 tysięcy złotych wyniosła strata spółki w pierwszych trzech miesiącach roku. Dla porównania, w ubiegłym roku wypracowała ponad 4 mln zł zysku netto. Zysk EBITDA spółki wyniósł 1.2 mln zł wobec 6.3 mln zł przed rokiem. Przychody ze sprzedaży wyniosły 9 mln 800 tys zł w porównaniu do prawie 13 mln zł w roku poprzednim.

CZYTAJ TEŻ: TURECKA LIRA NAJTAŃSZA W HISTORII

Strata wystąpiła głównie jako efekt zmniejszającej się sprzedaży przy równoczesnej inwestycji w rozwój zespołu oraz kosztach marketingu zbliżającej się premiery gry „Lords of the Fallen”. Prezes CI Games, Marek Tymiński cytowany w komunikacie zadeklarował, że w dniu premiery, globalny nakład Lords of The Fallen na fizycznych nośnikach przekroczy 500 tys. egzemplarzy. Premiera planowana jest na 13 października tego roku.

KWARTALNA STRATA CI GAMES

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: