Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

COVID

KWARANTANNA DLA PODRÓŻNYCH Z W. BRYTANII

Od dziś obowiązuje 7-dniowa kwarantanna dla podróżnych, przyjeżdżających do Polski z Wielkiej Brytanii. Obostrzenia mają zapobiec rozprzestrzenianiu się wariantu Delta koronawirusa, który dominuje na wyspach.

KWARANTANNA DLA PODRÓŻNYCH Z W. BRYTANII

Z kwarantanny zwolnione będą osoby zaszczepione dwiema dawkami – potwierdził na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Przepisy w tej sprawie ukazały się wczoraj wieczorem w Dzienniku Ustaw.

W Polsce potwierdzono jak dotąd 90 przypadków zakażenia mutacją Delta – czyli tzw. indyjską, która w ocenie lekarzy jest najbardziej jak dotąd zjadliwą i zakaźną odmianą koronawirusa. Jeden zakażony zaraża 8 osób. Mutację Delta odkryto pierwszy raz w Indiach jesienią ubiegłego roku. Według WHO wkrótce będzie dominowała na świecie.

KWARANTANNA DLA PODRÓŻNYCH Z W. BRYTANII

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

EUROPA

Inflacja w Wielkiej Brytanii hamuje - zarówno CPI jak i PPI.

RYNKI

Rynki w tym tygodniu - na co czekają inwestorzy?

EUROPA

Domy w Wielkiej Brytanii znów tanieją - tym razem najmocniej od czasów credit crunchu wywołanego zapaścią na amerykańskim rynku hipotecznym. W lipcu nieruchomości na...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O nastrojach w niemieckiej gospodarce i inflacji w strefie euro rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Jackiem Tomkiewiczem z Akademii Leona Koźmińskiego.

%d