Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

KWANTOWA REWOLUCJA ML SYSTEM

ML System – polska firma technologiczna uruchamia pod Rzeszowem pierwszą linię produkcyjną Quantum Glass – czyli szyb generujących prąd.

KWANTOWA REWOLUCJA ML SYSTEM
Źródło: ML System

Quantum glass to szyby z powłoką kwantową generujące energię elektryczną.
Produkcja rusza w fabryce w Jasionce koło Rzeszowa. ML System szacuje miesięczny poziom produkcji na 5 tysięcy metrów kwadratowych. Prezes spółki ML System Dawid Cycoń już w listopadzie zapowiadał, że docelowo, po realizacji pełnego planu inwestycyjnego, moce wytwórcze wyniosą ok. 200 tys. m2 w skali roku w ramach trzech linii produkcyjnych.

Szyby z powłoką kwantową Quantum Glass to rozwiązanie opracowane przez naukowców ML System. Wytwarzają darmową energię elektryczną ze słońca. Opracowana technologia wykorzystuje powłokę składającą się z kropek kwantowych czyli małych półprzewodników o rozmiarach od kilku do kilkunastu nanometrów. Kropki kwantowe zamieniają promieniowanie UV i podczerwone na energię elektryczną. Szyby Quantum glass potrafią generować prąd także sztucznego oświetlenia.

Kurs ML System spada dzisiaj o niespełna 1 procent.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

ŚWIAT

Toyota wstrzymała pracę w dwóch japońskich fabrykach na kilka dni. Przestój jest spowodowany brakami w zaopatrzeniu.