Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FINANSE OSOBISTE

KURTYKA: BĘDĄ ULGI W TARYFACH ZA PRĄD ALE TYLKO DLA NAJUBOŻSZYCH

Jest szansa, że gospodarstwa o najniższych dochodach będą mogły liczyć na ulgi w taryfach na prąd. A przynajmniej taka nadzieje ma rząd.
„Pracujemy nad wprowadzeniem do porządku obrad Rady Ministrów projektu ustawy, która będzie dotyczyć wsparcia osób najbardziej wrażliwych na podwyżki cen energii – powiedział w czwartek minister klimatu Michał Kurtyka w programie rozgłośni katolickich „Siódma-Dziewiąta”.

KURTYKA: BĘDĄ ULGI W TARYFACH ZA PRĄD ALE TYLKO DLA NAJUBOŻSZYCH

Przypomnijmy, że największy krajowy producent prądu grupa PGE chce, żeby prąd był jeszcze droższy. Prezes największego w Polsce producenta i dystrybutora energii elektrycznej ujawnił, że stara się, by taryfy dla konsumentów nie były już zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki. Zdaniem analityków uwolnienie cen prądu dla gospodarstw domowych mogłoby skutkować podwyżkami rzędu 20-30 proc.

Jak ujawnił Kurtyka, resort klimatu przygotował rekomendacje zawierające elementy wsparcia dla osób, których problem podwyżek cen energii będzie dotyczyć najbardziej. Zdaniem Kurtyki planowane rozwiązania będą dotyczyć 5-6 proc. populacji.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KURTYKA: BĘDĄ ULGI W TARYFACH ZA PRĄD ALE TYLKO DLA NAJUBOŻSZYCH

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

%d bloggers like this: