Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bez kategorii

KURTYKA: BĘDĄ ULGI W TARYFACH ZA PRĄD ALE TYLKO DLA NAJUBOŻSZYCH

Jest szansa, że gospodarstwa o najniższych dochodach będą mogły liczyć na ulgi w taryfach na prąd. A przynajmniej taka nadzieje ma rząd.
„Pracujemy nad wprowadzeniem do porządku obrad Rady Ministrów projektu ustawy, która będzie dotyczyć wsparcia osób najbardziej wrażliwych na podwyżki cen energii – powiedział w czwartek minister klimatu Michał Kurtyka w programie rozgłośni katolickich „Siódma-Dziewiąta”.

Przypomnijmy, że największy krajowy producent prądu grupa PGE chce, żeby prąd był jeszcze droższy. Prezes największego w Polsce producenta i dystrybutora energii elektrycznej ujawnił, że stara się, by taryfy dla konsumentów nie były już zatwierdzane przez Urząd Regulacji Energetyki. Zdaniem analityków uwolnienie cen prądu dla gospodarstw domowych mogłoby skutkować podwyżkami rzędu 20-30 proc.

Jak ujawnił Kurtyka, resort klimatu przygotował rekomendacje zawierające elementy wsparcia dla osób, których problem podwyżek cen energii będzie dotyczyć najbardziej. Zdaniem Kurtyki planowane rozwiązania będą dotyczyć 5-6 proc. populacji.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

RYNKI

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

GPW

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.