Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KURS ZPC OTMUCHÓW O 1/4 W GÓRĘ. FUNDUSZE LICYTUJĄ SIĘ Z KERVAN

Turecki producent słodyczy Kervan Gida nie przejmie wszystkich akcji ZPC Otmuchów. Przynajmniej na razie.

KURS ZPC OTMUCHÓW O 1/4 W GÓRĘ. FUNDUSZE LICYTUJĄ SIĘ Z KERVAN

Polskie fundusze emerytalne, które posiadają ponad 24,6 proc. akcji Otmuchowa ogłosiły że nie odpowiedzą na ogłoszone we wrześniu przez Kervan wezwanie na 100 proc. akcji ZPC Otmuchów. Turecki inwestor chciał zapłacić 3 zł 63 grosze za akcję – co określa wartośc całej spółki na 93 miliony złotych. Ale OFE PZU Złota Jesień, OFE PKO Bankowy, OFE Pocztyliona Arka i OFE MetLife uznały, że spółka jest warta 140 milionów złotych i oczekują 5.5 złotego za akcję. Po ogłoszeniu przez fundusze, że nie zamierzają odpowiadać na wezwanie kurs spółki skoczył o 1/4 do 4 zł i 60 groszy za akcję.

CZYTAJ TEŻ: CYFROWY POLSAT OGŁOSIŁ WEZWANIE

Turecka firma ma teraz do wyboru – albo podnieść cenę w wezwaniu, albo zadowolić się 63 procentami akcji, które Kervan przejął od Xarus Holdings.
Kervan Gida ogłaszając wezwanie zapewniało, że inwestycję w Polsce traktuje strategicznie i nie zamierza zmieniać zasadniczo profilu działalności spółki ani lokalizacji produkcji. A zlokalizowana na Dolnym Śląsku spółka ma stać się jej centrum europejskiej ekspansji.

ZPC Otmuchów to jeden z największych polskich producentów słodyczy, w tym przede wszystkim cukierków czekoladowych i chałwy. Spółka ma dwie duże marki – Odra, oraz Freeyu. Jest również dużym producentem produktów sprzedawanych w sieciach handlowych pod markami własnymi detalistów.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KURS ZPC OTMUCHÓW O 1/4 W GÓRĘ. FUNDUSZE LICYTUJĄ SIĘ Z KERVAN

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Warszawska giełda zamyka przejęcie parkietu w Armenii. Kierowana przez Marka Dietla spółka poinformowała dziś, że za 9,6 miliona złotych kupiła własnie 65 procent akcji...

RYNKI

Chcesz dywidendę z CD Projekt? Na decyzję masz mało czasu, bo trzeba ją podjąć najpóźniej w czwartek.

POLSKA

Spadkowy debiut Games Box na NewConnect.

POLSKA

Akcjonariusze bez dywidendy z PGE.

%d bloggers like this: