Connect with us

Hi, what are you looking for?

USA

ROBINHOOD ROZDAŁ AKCJE I SZALEŃCZO ROŚNIE

Robinhood rozdaje swoje akcje – i drugi dzień z rzędu rośnie w dwucyfrowym tempie. Vlad Tenev jeszcze raz udowodnił, że jest mistrzem komunikacji z indywidualnymi inwestorami.

Założyciele Robinhooda Baiju Bhatt i Vlad Tenev / FOT.: Robinhood

Spółka, która w ubiegły czwartek zadebiutowała na Nasdaqu po 38 dolarów za akcję, czyli przy minimalnej zakładanej wycenie, a tuż po debiucie kurs spadł o 8 procent – wczoraj ogłosiła, że rozdaje 1/4 swoich akcji klientom. No i dziś kosztuje już ponad 60 dolarów, co wywindowało rynkową kapitalizację Robinhooda z 32 do ponad 50 miliardów dolarów.


Robinhood to spółka, która która umożliwia inwestorom detalicznym handel akcjami bez opłacania prowizji. Spółce płacą bowiem tzw. market-makerzy, czyli inne spółki, które otrzymują pieniądze od giełd za dostarczanie płynności.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Rosną oczekiwania inflacyjne w USA. Amerykanie, którzy wzięli udział w ankiecie dotyczącej oczekiwań – spodziewają się, że w krótkim terminie inflacja będzie rosła średnio...

OTOCZENIE MAKRO

Inflacja w USA zwalnia. Miesięczny wzrost cen był w sierpniu najniższy od stycznia. Ale w ujęciu rocznym to nadal potężne 5.3% wzrostu cen.

FINANSE OSOBISTE

Czy dojdzie do historycznej podwyżki podatków w Stanach Zjednoczonych? Taki projekt złożyła właśnie partia Demokratyczna. Większe wpływy z podatków mają zapewnić finansowanie polityki socjalnej...

RYNKI

Ceny których żądają producenci od swoich klientów (tzw. inflacja PPI, czyli Producer Price Index) rosną w USA w tempie nienotowanym w historii.