Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

ROBINHOOD ROZDAŁ AKCJE I SZALEŃCZO ROŚNIE

Robinhood rozdaje swoje akcje – i drugi dzień z rzędu rośnie w dwucyfrowym tempie. Vlad Tenev jeszcze raz udowodnił, że jest mistrzem komunikacji z indywidualnymi inwestorami.

ROBINHOOD ROZDAŁ AKCJE I SZALEŃCZO ROŚNIE
Założyciele Robinhooda Baiju Bhatt i Vlad Tenev / FOT.: Robinhood

Spółka, która w ubiegły czwartek zadebiutowała na Nasdaqu po 38 dolarów za akcję, czyli przy minimalnej zakładanej wycenie, a tuż po debiucie kurs spadł o 8 procent – wczoraj ogłosiła, że rozdaje 1/4 swoich akcji klientom. No i dziś kosztuje już ponad 60 dolarów, co wywindowało rynkową kapitalizację Robinhooda z 32 do ponad 50 miliardów dolarów.

CZYTAJ TEŻ: ZNAKOMITY ZYSK ARCTIC PAPER GROUP (ROZMOWA)


Robinhood to spółka, która która umożliwia inwestorom detalicznym handel akcjami bez opłacania prowizji. Spółce płacą bowiem tzw. market-makerzy, czyli inne spółki, które otrzymują pieniądze od giełd za dostarczanie płynności.

ROBINHOOD ROZDAŁ AKCJE I SZALEŃCZO ROŚNIE

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Oczekiwania inflacyjne w USA są najniższe od dwóch lat - wynika z danych opublikowanych przez FED w Nowym Jorku.

USA

Dziś amerykanie próbowali sprzedać obligacje o wartości 50 mld dolarów. Tom di Galoma współkierujący nowojorską spółką BTIG powiedział MarketWatch, że aukcja poszła źle.

USA

Amerykańscy inwestorzy czekają na jutrzejsze dane o inflacji w listopadzie oraz środową decyzję Komitetu Otwartego Rynku Rezerwy Federalnej w sprawie stóp procentowych. Piątkowa sesja...

RYNKI

Polityka zdominuje pierwszą połowę tego tygodnia. Nie zabraknie jednak danych makro, jak i pierwszego od dwóch lat prawdziwego IPO na głównym rynku. Dziś o...

%d