Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KURS PEPCO ROŚNIE PO DOBRYCH WYNIKACH

Kurs Pepco rośnie po dobrych wynikach. Pół godziny po starcie notowań jedna akcja kosztowałą 39.66 zł – czyli 0.9% więcej, niż na poniedziałkowym zamknięciu. W tym samym czasie WIG20 spadał o ok. 0.2%.

Kurs Pepco
Pepco z dwucyfrowym wzrostem przychodów

Sieć dyskontów wielobranżowych Pepco w roku obrotowym zakończonym 30 września miała ponad 4 mld 800 mln euro przychodów. To jest wzrost o ponad 17 proc. w stosunku do poprzedniego roku obrotowego.

Zysk przed opodatkowaniem wyniósł 300 mln euro (po przeliczeniu ponad 1 mld 400 mln zł). To wynik lepszy o 13 proc. niż rok wcześniej. Na mniejszy zysk w złotówkach, niż w euro, wpływ ma osłabienie polskiej waluty.
Sprzedaż porównywalna (LFL – czyli wyliczana wyłącznie dla placówek, które istniały już w poprzednim roku obrotowym i działały do końca obecnego roku) wzrosła o 5.2 procent.

Spółka podała, że w roku obrotowym 2022/23 osiągnąć kilkunastoprocentowy wzrost EBITDA (bez uwzględniania różnic kursowych), m.in. dzięki otwarciu co najmniej 550 nowych sklepów. Na koniec roku sieć spółki powinna liczyć ich przynajmniej 4.5 tysiąca.

W roku 2021/22, EBITDA Pepco Group, czyli zysk opercyjny bez odsetek, amortyzacji i podatków, sięgnęła 731 mln euro, rosnąc o 14.3 procent.
Pepco Group to działająca w Europie Środkowej i na Wyspach Brytyjskich sieć dyskontowych sklepów wielobranżowych prowadzonych pod markami Pepco, Dealz oraz Poundland.

Od maja 2021 roku akcje spółki notowane są na głównym parkiecie GPW.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KURS PEPCO ROŚNIE PO DOBRYCH WYNIKACH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Mamy pierwsze rozczarowanie tegorocznego sezonu wyników na GPW. Już po środowej sesji rynkowy broker, spółka XTB podała że w ostatnim kwartale 2022 roku zarobiła...

GOSPODARKA

Santander chce wyemitować obligacje o wartości 5 mld zł. Santander podał, że obligacje będą oprocentowane według zmiennej stopy procentowej, której wysokość zostanie ustalona w...

GPW

Millennium na czele mWIG40 po świetnych wynikach. Kurs banku rósł o 9.30 o 4.5 procent - dodając do wczorajszej kapitalizacji dokładnie tyle, ile bank...

GPW

Alumetal zwiększył zyski o 78% rok do roku do ponad 56 milionów złotych znormalizowanedgo zysku netto- podała firma publikując wstępne wyniki.

%d bloggers like this: