Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

EUROPA

KURS JERONIMO W GÓRĘ PO WYNIKACH. WŁAŚCICIEL BIEDRONKI POMAGA KURSOWI DINO

Kurs Jeronimo Martins w górę po wynikach – chociaż wyniki nie są jednoznaczne. Mimo większych przychodów kwartalny zysk netto portugalskiej grupy Jeronimo Martins, właściciela m.in. polskiej Biedronki spadł o prawie jedną trzecią. W Polsce biznes Jeronimo ma się jednak wciąż bardzo dobrze. I to mimo trwającej wojny handlowej.

KURS JERONIMO W GÓRĘ PO WYNIKACH. WŁAŚCICIEL BIEDRONKI POMAGA KURSOWI DINO

Grupa Jeronimo Martins miała w pierwszym kwartale 2024 roku 97 mln euro zysku netto, o 30,7 proc. mniej niż przed rokiem. Przychody wzrosły w tym okresie o 18,6 proc. do 8 mld euro.

EBITDA spółki, czyli zysk przed amortyzacją, podatkami i kosztami kredytów, wyniosła 508 mln euro, co oznacza wzrost o 14 procent .

Sprzedaż w samej sieci Biedronka liczona w złotych wzrosła ogółem o 9.3% r/r, zaś w euro o 18.8% r/r do 5 mld 751 mln.
Sprzedaż w sklepach porównywalnych (tzw. like-for-like) liczona w złotych wzrosła w tym okresie o 4.6% r/r.

Zdaniem przedstawicieli portugalskiej spółki polski rynek detaliczny jest obecnie najbardziej konkurencyjny w historii, głównie z powodu dużej wrażliwości konsumentów na ceny i wprowadzane promocje, w domyśle chodzi o wojnę cenową z Lidlem.
Po wynikach akcje Jeronimo rosły w Lizbonie o ponad 6 procent, przebijając na chwilę poziom 20 euro. Po południu wzrost stopniał do około 2 procent.
Akcjami Jeronimo Martins można handlować nie tylko w Portugalii, ale również na GPW w ramach rynku Global Connect.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym jak mrożenie cen i wojna cenowa dyskontów spożywczych może wpłynąć na rynek rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z ekonomistą Markiem Zuberem.

INNE

Nie zapowiada się by po zniesieniu zerowego VAT-u na żywność miała się się skończyć wojna cenowa między dyskontami w naszym kraju.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O możliwych skutkach dla konsumentów i innych sieci handlowych, otwartej wojny cenowej pomiędzy sieciami handlowymi, rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Karoliną Małagocką...

WYNIKI

Jeronimo Martins - właściciel sieci Biedronka miał w czwartym kwartale 198 mln euro zysku co oznacza wzrost rok do roku o prawie 16 proc.