Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KURS ANSWEAR.COM WRÓCIŁ POWYŻEJ 30 ZŁ. INWESTORZY WIERZĄ W SPÓŁKĘ

Kurs Answear.com wrócił powyżej 30 złotych pierwszy raz od połowy grudnia. Spółka pochwaliła się mocnym wzrostem sprzedaży w 4. kwartale – jej pogoda nie przeszkodziła w wynikach.

KURS ANSWEAR.COM WRÓCIŁ POWYŻEJ 30 ZŁ. INWESTORZY WIERZĄ W SPÓŁKĘ
Magazyn Answear, FOT.:Answear

Answear, który prowadzi największą polskę platformę modową e-commerce, miał między październikiem a grudniem 429 milionów złotych przychodów – czyli o 18 procent więcej, niż przed rokiem. W całym 2023 roku spółka pochwaliła się 30-stoprocentową dynamiką wzrostu przchodów – a więc prawie trzykrotnie wyższą, niż wyniosła średnioroczna inflacja. Przychody Answear.com wyniosły niemal 1.3 miliarda złotych.

Prezes Answear.com Krzysztof Bajołek w komentarzu do danych o sprzedaży napisał, że na przychodach negatywnie odbiło się umocnienie złotego. Answear jest mocny nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Czechach, na Słowacji, czy na Węgrzech i 80 procent przychodów uzyskuje z eksportu.

CZY ANSWEAR BĘDZIE POTRZEBOWAŁ NOWEJ EMISJI AKCJI?

Zaskoczony pozytywnym odbiorem wyników sprzedaży za IV kwartał jest Sobiesław Kozłowski, dyrektor departamentu analiz Noble Securities. Zdaniem Kozłowskiego spadek dynamiki wzrostu przychodów w ostatnich trzech miesiącach roku o niemal połowę w porównaniu do poprzednich okresów jest niepokojący. W dodatku spółka dość szybko – mówił Kozłowski w telewizji BIZNES24 – wykorzystała środki z poprzedniej emisji, co może oznaczać, że w ciągu najbliższych dwóch lat będzie pownownie prosić inwestorów o dofinansowanie.

Answear działa od 2011 roku, jest jedną z największych platform modowego e-commerce w Europie Środkowej. Jego głównym konkurentem jest Zalando. Choć na platformie dostępnych jest szereg marek – Answear jest jedynym sprzedawcą wszystkich przedmiotów i nie udostępnia swojej platformy innym przedsiębiorcom.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SANKCJE

Łotewski Sejm zdecydował w czwartek o wprowadzeniu zakazu importu na Łotwę produktów rolnych pochodzących z Rosji i Białorusi.

BANKI

Komisja Nadzoru Finansowego zgodziła się by BNP Paribas Bank Polska przeznaczył na dywidendę do 75 proc. zysku za ubiegły rok.

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.