Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KULCZYK ZNOWU SKUPUJE AKCJE CIECHU

CIECH SCHODZI Z GPW
źródło: Ciech

Być upartym jak Sebastian Kulczyk. Miliarder ponownie próbuje skupić akcje Ciechu. Kontrolowana przez Kulczyka KI Chemistry zaprasza do sprzedaży akcji. Oferuje 54 zł i 25 groszy za sztukę. To ponad 22% więcej od kursu środowego zamknięcia.

Jak podano w komunikacie KI Chemistry nie określa żadnych warunków, pod jakimi nastąpi nabycie akcji w ramach zaproszenia.

Rozpoczęcie przyjmowania ofert nastąpi 18 września a zakończenie 25 września.
Przewidywany dzień rozliczenia transakcji i nabycia akcji to 28 września.

To już kolejne podejście Sebastiana Kulczyka do skupu akcji Ciechu, Wiosną tego roku fiaskiem zakończyło się wezwanie na sprzedaż 48.8% akcji. Wtedy KI Chemistry oferowała za akcję 49 zł. Cena okazała się nie atrakcyjna dla sześciu funduszu. W odpowiedzi
KI Chemistry podniosła cenę na wezwaniu do 54,25 zł. Ale nowa propozycja również nie znalazła uznania w oczach funduszy, które zapowiedziały, że nie sprzedadzą swoich akcji.

W czerwcu, jakby na złość funduszom KI Chemistry skierowała ofertę do mniejszościowych akcjonariuszy oferując odkupienie akcji za 54,25 zł plus zobowiązanie do wypłaty dywidendy co dawało łącznie 60 zł za akcje. Ta oferta skusiła mniejszościowych akcjonariuszy i KI Chemistry przejął pulę 12% posiadanych przez nich akcji.

komentarzy

2 Comments

  1. kazik

    25 września 2023 at 19:15

    tego uporu Kulczykowi to szczerze zazdroszcze…

  2. edi

    17 września 2023 at 14:13

    chętnie bym sprzedał gdybym miał ich akcje 😉 widać,że w Ciechu stawiają na konsekwencję.

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

SUROWCE

OPEC+ zgodził się na pogłębienie cięć produkcji po spadku cen ropy naftowej i prognozach ponownej nadwyżki w przyszłym roku.

FIRMA

Wczorajsze tąpnięcie kursu akcji Orlenu wzbudziło dużo emocji nie tylko u giełdowych inwestorów ale także u polityków. Sprawą zainteresowała się też Komisja Nadzoru Finansowego.

HANDEL

W tym roku w wigilię nie kupisz karpia, ani prezentów na ostatnią chwilę. Senat przyjął dzisiaj bez poprawek nowelę Polski 2050, zgodnie z którą,...

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy. Informacje na temat nowych wniosków o zasiłki dla bezrobotnych są nieco lepsze o...

%d bloggers like this: