Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GIEŁDA

KULCZYK KUSI MAŁYCH AKCJONARIUSZY

CIECH SCHODZI Z GPW
źródło: Ciech

Po spektakularnym fiasku wezwania na akcje Ciechu, kontrolowana przez Sebastiana Kulczyka KI Chemistry składa kolejną propozycję. Tym razem skierowaną tylko do akcjonariuszy mniejszościowych. I jest ona dużo atrakcyjniejsza od ostatniego wezwania.

Oferta przedstawiona przez KI Chemestry składa się z dwóch punktów. Pierwszy mówi o tym, że spółka Sebastiana Kulczyka odkupi od mniejszościowych akcjonariuszy akcje po cenie 54,24 zł. za sztukę. Jednocześnie KI Chemestry poprze wypłatę dywidendy w wysokości 7,25 zł.
Ci co sprzedadzą akcje zachowają prawo do dywidendy, czyli jak twierdzi KI Chemestry dostaną za akcję równe 60 zł.
Oferta skierowana jest do mniejszościowych akcjonariuszy, którzy mają w sumie prawie 12% akcji Ciechu.

Oferty sprzedaży akcji będą przyjmowane od przyszłego poniedziałku do przyszłej środy.

Na początku marca spółka KI Chemistry, właściciel ponad 51% akcji Ciechu, ogłosiła wezwanie na wszystkie pozostałe papiery chemicznej firmy za 49 zł za akcję. Jednak chwili złożenia oferty akcje Ciechu wycenianie były już na ponad 50zł.
Cena 49 zł okazała się zbyt niska dla sześciu funduszy nie chciały sprzedać swoich akcji.
W odpowiedzi KI Chemistry podniosła cenę na wezwaniu do 54,25 zł. Nowa propozycja również nie znalazła uznania w oczach funduszy i wezwanie zakończyło się klapą.

Dziś na koniec dnia akcje Ciechu wyceniane były na 50,10 zł.

1 komentarz

1 komentarz

  1. seba

    26 czerwca 2023 at 16:44

    kolejne mądre posunięcie Kulczyka

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d