Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KULCZYK DOPIĄŁ SWEGO I PRZEJĄŁ CIECH

Kolejna dobra spółka zniknie z GPW.
Po miesiącach batalii z rynkiem Sebastian Kulczyk przejął w końcu Ciech.

WALNE CIECHU
źródło: Ciech

Na początku listopada KI Chemistry kontrolowane przez Kulczyka, jako właściciel ponad 50 mln akcji Ciechu, stanowiących około 95% kapitału zakładowego, rozpoczęło przymusowy wykup (tzw. squeez out) pozostałych 2 i pół miliona akcji, w cenie 54,25 zł za sztukę. Dzisiaj popołudniu spółka ogłosiła przejęcie 100% akcji ciechu.

Grupa Ciech jest jednym z liderów europejskiego rynku chemicznego. Jest drugim co do wielkości producentem sody kalcynowanej (używanej do produkcji szkła) w Europie i jednocześnie jedynym producentem tej substancji w Polsce. Od 2005 r. Ciech notowany jest na warszawskiej giełdzie; wchodzi w skład indeksu mWIG40. Jego skonsolidowane przychody wyniosły 5,42 mld zł w 2022 r.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Znamy już przebieg listopadowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Wynika z niego, że rada obawia się polityki fiskalnej i regulacyjnej nowego rządu, gdyż będzie ona...

UNIA EUROPEJSKA

Jeszcze w tym miesiącu do Polski wpłynie 5 miliardów euro zaliczki z KPO- poinformowała minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

FIRMA

PGNIG skierowało notę obciążeniową do konsorcjum w skład, którego wchodzi m.in Polimex Mostostal na kwotę prawie 245 milionów złotych. Chodzi o karę umowną z...

INNE

Sebastian Skuza nowym zastępcą przewodniczącego KNF - powołał go na wniosek szefa KNF premier Mateusz Morawiecki.

%d