Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KULCZYK CHCE ZDJĄĆ AKCJE CIECH Z GPW

Kulczyk chce zdjąć akcje Ciech z GPW – po osiemnastu latach notowań.

CIECH SCHODZI Z GPW
źródło: Ciech

Wkrótce z giełdy może zniknąć kolejna znana spółka, czyli chemiczny CIECH. KI Chemistry, spółka z grupy Kulczyk Investments, do której należy ponad 51% akcji Ciech S.A., zamierza ogłosić wezwanie na wszystkie pozostałe akcje chemicznej grupy. Większościowy inwestor zaoferuje 49 zł za każdą akcję giełdowej spółki.
Dziś akcje Ciechu drożeją ponad 7 proc. i są wyceniane już na ponad 51 zł.

Oferowana cena jest zaledwie o 3 proc. wyższa niż ta z piątkowego zamknięcia notowań. Cena oferowana przez KI Chemistry za akcje Ciech oznacza jednak 29 proc. premii wobec średniej ceny akcji spółki na GPW ważonej wolumenem obrotu z ostatnich sześciu miesięcy.

CZYTAJ TEŻ: MILIARDY NA INWESTYCJE PKP

Jak podano w komunikacie prasowym, w przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym, inwestor zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji należących do pozostałych akcjonariuszy, a następnie wycofać akcje spółki z obrotu giełdowego.

Według KI Chemistry, działanie Ciech w formule spółki niepublicznej zapewni możliwość szybszego i elastyczniejszego reagowania na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania.

Akcje CIECH notowane są na GPW od 2005 r.

Inwestujesz? Notowania na żywo, opinie analityków i wszystko, co ważne dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę

BIZNES24 przez Internet

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Prawie dwukrotnie wzrósł kwartalny zysk Pekao SA. Drugi największy w naszym kraju bank chce też wypłacić rekordową dywidendę. Zysk netto Pekao SA w ostatnim...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, czy polscy przedsiębiorcy boją się technologii cyfrowych, rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Rafałem Boguszewskim, ekspertem Departamentu Badań i Analiz BGK.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach finansowych i planach rozwoju Grupy Klepsydra rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Markiem Cichewiczem, prezesem Grupy Klepsydra.

INNE

O ponad 15 proc. urosły na na zamknięciu GPW akcje spółki Prochem. Kurs wystrzelił po informacji że spółka będzie zaangażowana w budowę elektrownii atomowej...