Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

KTO W POLSCE PŁACI NAJWIĘCEJ PODATKU

Banki płacą w Polsce najwięcej podatku dochodowego. PKO BP, ING Bank Śląski i Santander Bank Polska to najwięksi płatnicy CIT w ubiegłym roku – wynika z zestawienia opublikowanego przez Ministerstwo Finansów.

NOWY PREZES PKO BP
NOWY PREZES PKO BP

Banki zdominowały pierwsze miejsca największych podatników CIT – i ta sytuacja niewiele się zmienia od lat. Ale 2020 rok był dla banków niezwykły – po pierwsze stopy procentowe spadły w okolice zera. Po drugie – szereg banków odpisało sobie od zysków potencjane straty na kredytach frankowych.

CZYTAJ TEŻ: WYNIKI AMAZONA WPRAWIŁY INWESTORÓW W EUFORIĘ. AWS ROŚNIE NAJSZYBCIEJ

Oprócz banków w pierwszej dziesiątce największych podatników znalazły się notowane na GPW duże spółki skarbu państwa – Orlen, PGNiG, KGHM, PZU, czy PGE. Jedyna – poza bankami – spółka bez udziału skarbu państwa w pierwszej dziesiątce to właściciel sieci Biedronka.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KTO W POLSCE PŁACI NAJWIĘCEJ PODATKU

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FINANSE OSOBISTE

Zerowy VAT na żywność zostaje z nami na dłużej. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska podpisała rozporządzenie przedłużające obniżkę tego podatku.

BIZNES I POLITYKA

Od 1 stycznia można będzie bliknąć podatek. Czyli opłacić go przelewem typu Blik.

POLSKA

Orlen założył spółkę w raju podatkowym - piszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Chodzi o słynny szwajcarski kanton Zug, jedną z ulubionych podatkowych skrytek rosyjskich surowcowych...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

%d bloggers like this: