Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

INNE

KTO ODBIERZE BUTELKI?

Płatny obrót butelkami nabiera kształtów. Ministerstwo Klimatu zatwierdziło dziś drugiego operatora systemu kaucyjnego w Polsce – który za pieniądze klientów, pobierane przez sprzedawców, organizować będzie obrót szklanymi i plastikowymi butelkami, oraz puszkami po napojach.

KTO ODBIERZE BUTELKI?

Od stycznia przyszłego roku wszystkie plastikowe butelki o pojemności do 3 litrów, szklane o pojemności do 1.5 litra, oraz metalowe puszki do 1 litra będą objęte opłatami kaucyjnymi. Klienci będą je wnosić przy zakupie i odzyskiwać przy zwrocie opakowania. A sprzedawcy – i na tym polega ból głowy przedsiębiorców – będą musieli przyjmować zwrotne opakowania i przekazywać je albo do ponownego wykorzystania, albo do przetworzenia.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

NBP

Narodowy Bank Polski pod kierownictwem Adama Glapińskiego znany jest z tego że swoje rezerwy walutowe lokuje głownie w złoto ale coraz chętniej inwestuje też...

GOSPODARKA

W tym roku polska gospodarka będzie się rozwijała w tempie 2,8 proc. a w przyszłym wzrost naszego PKB przyspieszy do 3,2 proc. Tak przynajmniej...

WĘGRY

Narodowy Bank Węgier nie zaskoczył rynku i zdecydował się na dziewiątą z rzędu obniżkę stóp procentowych.

USA

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo czyli bez uwzględnienia zmian cen) w Stanach Zjednoczonych wzrosła w maju o 0,1% w ujęciu miesięcznym podał federalny Departament Handlu.