Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNEK PRACY

KRÓTSZY TYDZIEŃ PRACY NA HORYZONCIE

KRÓTSZY TYDZIEŃ PRACY

Dobra informacja dla pracujących na etatach – dużo gorsza dla przedsiębiorców. Rząd bierze pod uwagę propozycję skrócenia tygodnia pracy o pięć godzin i to nie tylko dla siebie – wynika z informacji, do których dotarł „Dziennik Gazeta Prawna”.

CZYTAJ TEŻ: ZNANI MENEDŻEROWIE W KONKURSIE PKO BP

Dziennik przypomina, że w ubiegłym tygodniu Robert Biedroń, współprzewodniczący Nowej Lewicy, zapowiedział złożenie projektu dotyczącego wprowadzenia 35-godzinnego tygodnia pracy. Jak stwierdził: „ta inicjatywa wyjdzie albo ze strony ministerstwa, albo ze strony parlamentarzystów”.

Jak wynika ze stanowiska ministerstwa pracy, resort nie wyklucza takiej zmiany. Wskazuje jednak, że rozpoczęcie prac nad wprowadzeniem czterodniowego tygodnia pracy musi zostać poprzedzone oceną skutków takiej modyfikacji m.in. na sektor finansów publicznych, na konkurencyjność gospodarki i przedsiębiorczość, w tym funkcjonowanie przedsiębiorców, rynek pracy oraz sytuację pracownic i pracowników – informuje dziennik.

Dbasz o swoje pieniądze? Nie przegap informacji ważnych dla Twojego portfela!

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Informacje dla tych, dla których pieniądze się liczą- przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Tylko 11.99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KRÓTSZY TYDZIEŃ PRACY NA HORYZONCIE

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...