Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

KROPIWNICKI (RPP) O STYCZNIOWEJ DECYZJI

Jerzy Kropiwnicki z RPP ostrożnie o podwyżce stóp procentowych w styczniu. W opublikowanym właśnie wpisie na swoim blogu dr Kropiwnicki ostrzega przed schłodzeniem gospodarki – czyli powtórką z początku lat dwutysięcznych.

KROPIWNICKI (RPP) O STYCZNIOWEJ DECYZJI
Narodowy Bank Polski

Dziś zagrożenie ekonomiczne mogłoby być większe. Wszak wiadomo, iż obecny wzrost cen wynika w znacznej mierze z innych niż wewnętrzne, popytowe, źródła: z polityki „gazowej” Putina, z „naftowej polityki krajów OPEC+”, z proekologicznej polityki UE i USA oraz z zerwania globalnych łańcuchów dostaw. W takim układzie inflacyjny wzrost cen trwałby (zapewne w mniejszym wymiarze), natomiast wzrost cen kredytu mógłby doprowadzić do znacznego zahamowania wzrostu gospodarczego i wzrostu bezrobocia – popadlibyśmy w STAGFLACJĘ.

czytamy we wpisie na blogu Jerzego Kropiwnickiego
Jerzy Kropiwnicki – ostatnie posiedzenie w RPP

Styczniowe posiedzenie RPP będzie ostatnim, w którym dr Kropiwnicki weźmie udział. Jego kadencja – jako przedstawiciela Senatu w RPP – mija przed końcem stycznia.

Jerzy Kropiwnicki
WARSZAWA, KWIECIEN 2016: dr hab. Jerzy Kropiwnicki, Rady Polityki Pieniężnej. Fot: Piotr Malecki dla NBP

CZYTAJ TEŻ: NOWI CZŁONKOWIE RPP. KOTECKI I LITWINIUK POWOŁANI PRZEZ SENAT. TERAZ CZAS NA SEJM

BIZNES24 online
Telewizja BIZNES24 również online – oglądaj na https://biznes24.tv

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

One Solution zadebiutował na NewConnect - zainteresowanie było olbrzymie.

ŁAD, PODATKI I PRAKTYKA

Tematem rozmowy w BIZNES24 są ulgi dla przedsiębiorców. Roman Młodkowski rozmawia z Joanną Litwińską - doradcą podatkowym w kancelarii Rödl&Partner.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Biznes i Zarządzanie - nowy przedmiot w szkołach, o którym rozmawiają na antenie BIZNES24 Marcin Dobrowolski i prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki.

UE

Najwyższa w historii Niemiec okazała się grudniowa inflacja producencka. Wzrost cen notowanych przez producentów przekroczył 24%, poziom nienotowany w prowadzonych od 1949 roku analizach.