Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KREDYTY FRANKOWE TOPIĄ ZYSK MBANKU

Zysk mBanku niższy przez odpisy na kredyty frankowe.

ZYSK MBANKU

mBank tak zapowiadał i dotrzymał słowa. Spółka zakończyła czwarty kwartał z 20 mln zł straty. Wyniku spółki pogrążyły odpisy na kredyty frankowe. Inwestorzy zareagowali wyprzedażą akcji banku.

Opublikowane wyniki spółki mimo że na minusie są i tak lepsze od oczekiwań rynków, które zakładały, że bank pokaże stratę wynoszącą prawie 30 mln zł.

CZYTAJ TEŻ: LUBAWA OSTRO W GÓRĘ PO SZACUNKACH

Bank informował wcześniej, że wynik netto za czwarty kwartał będzie ujemny lub bliski zera, na co wpływ miały koszty ryzyka prawnego związane z kredytami walutowym. Bank podał, że wyniosły one aż 1 miliard 480 mln zł podczas gdy rok wcześniej były na poziomie 430 mln zł.

Wynik odsetkowy banku w czwartym kwartale wyniósł 2 mld 355 mln zł i był zgodny z oczekiwaniami analityków. Z kolei przychody z tytułu opłat i prowizji były niższe o 5 proc. od konsensusu i wyniosły ponad 444 mln zł.

W całym ubiegłym roku mBank wypracował 24 mln zł zysku netto, podczas gdy w 2022 roku spółka kończyła strata w wysokości ponad 702 mln zł.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KREDYTY FRANKOWE TOPIĄ ZYSK MBANKU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

USA

Nie tylko Donald Trump uważa, że FED nie powinien obniżać kosztu pieniądza w tym roku. Podobnego zdania jest także Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

GPW

W tym tygodniu zdecydowanie przybyło niedźwiedzi na warszawskim parkiecie. Z kolei pogłowie byków pozostaje praktycznie bez zmian od ubiegłotygodniowego badania inwestorów indywidualnych.

USA

Amerykański Departament Pracy podał najnowsze dane o sytuacji na rynku pracy i są one znacznie gorsze od oczekiwań analityków.

INNE

Tym razem Europejski Bank Centralny postanowił pozostawić stopy procentowe w eurolandzie na niezmienionym poziomie czyli w przypadku stopy refinansowej na poziomie 4.25% a stopę...