Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KREDYTY FRANKOWE ŚCIĘŁY ZYSKI MBANKU

Zyski mBanku rozczarowały inwestorów.

ZYSKI MBANKU
Wejście do siedziby mBanku w Warszawie

mBank jako pierwszy z giełdowych banków które pochwaliły się już osiągnięciami za pierwszy kwartał 2023 r. rozczarował wynikami.

W pierwszych trzech miesiącach tego roku bank zarobił 143 mln zł o 72 proc. mniej niż przed rokiem, a także o jedną czwartą mniej niż spodziewał się rynek.

Podobnie jak u konkurentów, czyli Santandera, Pekao SA czy Aliora, bankowi kierowanemu przez Cezarego Stypułkowskiego też udało się znacząco zwiększyć wynik odsetkowy. W otoczeniu wysokich stóp procentowych wynik odsetkowy, czyli najważniejsze źródło przychodów banków, w przypadku mBanku wzrósł rok do roku o 39 proc. do poziomu 2 mld 92 mln zł.

O 15 proc. spadł natomiast wynik z tytułu prowizji i opłat.

Największy wpływ na zyski mBanku miały przede wszystkim wysokie koszty ryzyka prawnego, związanego z kredytami walutowymi we frankach szwajcarskich, które wyniosły 806 mln zł.

Jak podał bank łącznie zawarł już ponad 5 tys. ugód ze swoimi klientami w sprawie kredytów hipotecznych we frankach, a prawie wszyscy (99,3 proc.) aktywni kredytobiorcy otrzymali propozycje ugody.

KREDYTY FRANKOWE ŚCIĘŁY ZYSKI MBANKU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Zamiast spodziewanego niewielkiego zysku PKP cargo zaraportowało, że w trzecim kwartale poniosło 8 mln zł straty. Jeden z członków zarządu spółki odmówił podpisania się...

GPW

People Can Fly Group, jeden z liderów środowych spadków, pokazał dziś rano wyniki za trzeci kwartał. Sądząc po zaprezentowanym raporcie, spółka też dziś mieć...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

%d bloggers like this: