Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

POLSKA

KREDYT BEZ WIBORU? POSTANOWIENIEM SĄDU RATA OBNIŻONA O 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Bardzo ważne postanowienie Sądu Okręgowego w Katowicach: złotowy kredyt hipoteczny został pozbawiony WIBOR-u. Dzięki temu rata tego kredytu zmniejszy się z blisko 6.700 zł do około 1.700 zł.

KREDYT BEZ WIBORU? POSTANOWIENIEM SĄDU RATA OBNIŻONA O 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Zgodnie z treścią postanowienia Sądu, kredytobiorca będzie spłacał jedynie ratę kapitałową powiększoną o odsetki w wysokości niezmiennej marży. Oprocentowanie kredytu będzie wynosiło 2,19%. Rata kredytu będzie zatem niższa niż w chwili zawarcia umowy kredytu.

Sąd Okręgowy w Katowicach wskazał, że bank nieprawidłowo poinformował konsumenta o ekonomicznych konsekwencjach zmiany wysokości oprocentowania oraz o faktycznej skali nieograniczonego ryzyka związanego ze zmienną stopą procentową. Wadliwy miał być także sposób ustalania oprocentowania umownego, w oparciu o stopę referencyjną WIBOR.

W BIZNES24 uzasadnienie sądu co do przyjęcia takiego postanowienia tłumaczył mecenas Radosław Górski.

To, co ustalił Sąd w Katowicach, to na razie jedynie postępowanie zabezpieczające. Na ostateczny wyrok w tej sprawie przyjdzie poczekać jednak kilka lat. Ale warto przeanalizować swoje umowy kredytowe już teraz.

CZYTAJ TEŻ: KREDYT BEZ WIBORU (ROZMOWA)


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KREDYT BEZ WIBORU? POSTANOWIENIEM SĄDU RATA OBNIŻONA O 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O Tym że ceny mieszkań zaczęły spadać i o tym, że zdolność kredytowa Polaków jest fatalna rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z dr Antonem...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O aneksach do umów kredytowych które dostają klienci banków rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z Remigiuszem Stankiem, radcą prawnym w Stanek Legal Kancelaria Prawnicza.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że Sieć Badawcza Łukasiewicz zamierza zatrudnić przynajmniej 2000 nowych pracowników rozmawiał Radek Wróblewski z BIZNES24 z Piotrem Dardzińskim, prezesem Sieci Badawczej Łukasiewicz.

POLSKA

Ustawa o zamrożeniu cen gazu ma kosztować budżet państwa 30 miliardów złotych.

%d bloggers like this: