Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KRD: BIZNES ZADŁUŻONY NA 11.5 MLD ZŁ

Krajowy Rejestr Długów podaje, że na koniec lipca zaległości polskich przedsiębiorstw sięgały 11,5 mld złotych. Najbardziej poszkodowane są firmy finansowe, które muszą odzyskać 63% tej kwoty.

KRD: BIZNES ZADŁUŻONY NA 11.5 MLD ZŁ

Banki, firmy windykacyjne, leasingowe, faktoringowe i ubezpieczeniowe mają do odzyskania po lipcu 7 mld 300 mln zł, zaraz po sektorze finansowym najbardziej poszkodowaną branżą jest handel, który do odzyskania ma ponad 1 miliard złotych. Klienci telekomunikacji zalegają z płatnościami w wysokości 357 mln zł.

KRD podkreśla, że dokładny szacunek zadłużenia polskiego biznesu wobec kontrahentów jest utrudniona, ponieważ długi zmieniają swoich właścicieli. Są przejmowane przez fundusze sekurytyzacyjne i firmy windykacyjne. Obecnie wyliczenia KRD pokazują 3 mld zł, które przedsiębiorcy mają do oddania funduszom sekurytyzacyjnym.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KRD: BIZNES ZADŁUŻONY NA 11.5 MLD ZŁ

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Rosja chce spłacać dolarowe obligacje rublami. W niedzielę minął termin wykupu obligacji przez Rosnieft, w poniedziałek obligacje za 1.3 miliarda dolarów powinien wykupić Gazprom.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

Wstępne wyniki spisu ludności 2021 są tematem rozmowy Marcina Dobrowolskiego z Dominikiem Rozkrutem, prezesem Głównego Urzędu Statystycznego.

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

%d bloggers like this: