Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

KRD: BIZNES ZADŁUŻONY NA 11.5 MLD ZŁ

Krajowy Rejestr Długów podaje, że na koniec lipca zaległości polskich przedsiębiorstw sięgały 11,5 mld złotych. Najbardziej poszkodowane są firmy finansowe, które muszą odzyskać 63% tej kwoty.

KRD: BIZNES ZADŁUŻONY NA 11.5 MLD ZŁ

Banki, firmy windykacyjne, leasingowe, faktoringowe i ubezpieczeniowe mają do odzyskania po lipcu 7 mld 300 mln zł, zaraz po sektorze finansowym najbardziej poszkodowaną branżą jest handel, który do odzyskania ma ponad 1 miliard złotych. Klienci telekomunikacji zalegają z płatnościami w wysokości 357 mln zł.

KRD podkreśla, że dokładny szacunek zadłużenia polskiego biznesu wobec kontrahentów jest utrudniona, ponieważ długi zmieniają swoich właścicieli. Są przejmowane przez fundusze sekurytyzacyjne i firmy windykacyjne. Obecnie wyliczenia KRD pokazują 3 mld zł, które przedsiębiorcy mają do oddania funduszom sekurytyzacyjnym.


Inwestujesz? Interesujesz się rynkiem? Nie przegap!

Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Oglądaj na platformach cyfrowych i w sieciach kablowych – albo wykup dostęp przez Internet na BIZNES24.TV za 9.99 zł miesięcznie (albo 99 zł rocznie).

BIZNES24 online

Chcesz widzieć ważne informacje, które publikujemy w serwisie biznes24.pl? Obserwuj nasze profile w mediach społecznościowych.


MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

GPW

Po ponad 8 procent traciły akcje największych giełdowych spółek energetycznych PGE, Eneii i Tauronu. To efekt ogłoszenia planów nowych emisji i znacznego rozwodnienia akcjonariatu...

FINANSE OSOBISTE

O 15% wzrósł dziś kurs akcji deweloperskiej spółki Develia po informacji o wezwaniu do sprzedaży na 2/3 akcji spółki.

GPW

Pierwszy debiut na GPW, a konkretnie na alternatywnym rynku NewConnect. Road Studio rozpoczęło notowania z 27 procentową przeceną.

GPW

Potwierdziły się doniesienia mediów o tym, że węgierski MOL odkupi od Orlenu część stacji Lotosu po fuzji obu firm, a naftowy koncern Saudi Aramco...