Connect with us

Hi, what are you looking for?

FINANSE

KRD: BIZNES ZADŁUŻONY NA 11.5 MLD ZŁ

Krajowy Rejestr Długów podaje, że na koniec lipca zaległości polskich przedsiębiorstw sięgały 11,5 mld złotych. Najbardziej poszkodowane są firmy finansowe, które muszą odzyskać 63% tej kwoty.

Banki, firmy windykacyjne, leasingowe, faktoringowe i ubezpieczeniowe mają do odzyskania po lipcu 7 mld 300 mln zł, zaraz po sektorze finansowym najbardziej poszkodowaną branżą jest handel, który do odzyskania ma ponad 1 miliard złotych. Klienci telekomunikacji zalegają z płatnościami w wysokości 357 mln zł.
KRD podkreśla, że dokładny szacunek zadłużenia polskiego biznesu wobec kontrahentów jest utrudniona, ponieważ długi zmieniają swoich właścicieli. Są przejmowane przez fundusze sekurytyzacyjne i firmy windykacyjne. Obecnie wyliczenia KRD pokazują 3 mld zł, które przedsiębiorcy mają do oddania funduszom sekurytyzacyjnym.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

OTOCZENIE MAKRO

Główny Urząd Statystyczny podał dane dotyczące bilansu handlowego i Polska po pierwszych 7 miesiącach 2021 roku ma dodatnie saldo, które ukształtowało się na poziomie...

KOMISJA EUROPEJSKA

Komisja Europejska wyemitowała po raz czwarty obligacje na sfinansowanie Funduszu Odbudowy i Odporności. W ten sposób pozyskała 9 miliardów euro.

OTOCZENIE MAKRO

Sierpniowa sprzedaż detaliczna państwa środka znowu mocno rozczarowała.

FINANSE

Jeden z największych Polskich producentów taboru kolejowego w pierwszym półroczu 2021 roku bez sukcesów, ponieważ wyniki są lekko gorsze niż przed rokiem.