Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

BIZNES24

ŚWIAT

KRAJE G7 NIE CHCĄ ROSYJSKIEJ ROPY

Przywódcy G7 podczas niedzielnego wirtualnego spotkania zobowiązali się do stopniowego zmniejszania zależności od rosyjskiej energii poprzez stopniowe wycofywanie lub zakaz importu rosyjskiej ropy.

Szefowie państw: USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Japonii, Włoch, Francji i Niemiec zadeklarowali także gotowość do współpracy między krajami by zapewnić wzajemne globalne dostawy energii i przystępne dla konsumentów ceny.

G7
TELEKONFERENCJA PRZYWÓDCÓW G7/ ARCHIWUM

Liderzy G7 wezwali Rosję by umożliwiła Ukrainie produkcję żywności i jej sprzedaż do innych krajów.

Przywódcy uzgodnili także wspólne działania jakie będą podejmować przeciwko rosyjskim bankom oraz oligarchom i osobom, które popierają rosyjską inwazję zbrojną w Ukrainie.

W spotkaniu przywódców G7 udział wziął Wołodymyr Zełenski. Prezydent Ukrainy w deklaracji podsumowującej spotkanie przywódców G7 potępił działania Rosji i podkreślał, że strategicznym celem Ukrainy jest całkowite wycofanie się rosyjskich wojsk z Ukrainy oraz zdolność kraju do skutecznej obrony.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co się dzieje na Dalekim Wschodzie wśród największych sojuszników Władimira Putina rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Bartoszem Ziółkiem, prezesem Amber Global...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co może oznaczać ogłoszenie mobilizcji w Rosji rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Janem Piekło, byłym ambasadorem Polski w Ukrainie.

CENY

Na rynku paliw, po porannych wzrostach, widać dziś było wyraźną przecenę. Na inwestorów w Europie działają między innymi wysokie ceny gazu i energii elektrycznej,...

BIZNES I POLITYKA

Orlen chce przejąć rosyjską rafinerię. Niemiecki rząd federalny przystąpił do przejmowania aktywów Rosnieftu na terenie Niemiec. Jednym z jej kluczowych elementów jest rafineria w...

Copyright © 2021-2022 BIZNES24 sp. z o.o.

%d bloggers like this: