Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

KREDYTY

KRACH NA RYNKU KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Z informacji BIK wynika, że mamy krach na rynku kredytów mieszkaniowych.

RYNEK KREDYTÓW HIPOTECZNYCH
foto: pexels.com

Pogłębia się krach na rynku kredytów mieszkaniowych. Jak poinformowało Biuro Informacji Kredytowej w sierpniu br., liczba udzielonych kredytów mieszkaniowych spadła rok do roku aż o 69 proc.

Dla kredytów mieszkaniowych sierpień, podobnie jak lipiec br., był katastrofalny. W ujęciu liczbowym tak złego wyniku nie było od ponad 12 lat, czyli od stycznia 2010 r.

CZYTAJ TEŻ: REKORDOWO DROGI FRANK. PRZYZWYCZAJAĆ SIĘ DO 5 ZŁOTYCH?

Jak zauważył prof. Waldemar Rogowski, główny analityk BIK w sierpniu tego roku banki przyznały tylko 7 tys. 400 kredytów na cele mieszkaniowe, a wartość udzielonych hipotek – 2 mld 426 mln zł – to również najniższy wynik od stycznia 2010 r. „Mamy więc zapaść na rynku kredytów mieszkaniowych, która przeradza się powoli w apokalipsę” – ocenia Rogowski.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KRACH NA RYNKU KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O załamaniu na rynku kredytów hipotecznych rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z profesorem Waldemarem Rogowskim, głównym analitykiem BIK.

KREDYTY

BIK potwierdza zapaść na rynku kredytów.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym, że do 31 stycznia mija termin składania zeznania PIT-8AR czyli podatku z tytułu konkursów czy nagród w sprzedaży premiowanej rozmawiał Marcin Dobrowolski...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co przyczyniło się do tego, że nowych pieniędzy w polskiej gospodarce przybywa mniej rozmawiała Natalia Gorzelnik z BIZNES24 z prof. Marianem Nogą...

%d bloggers like this: