Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

KOSMICZNE WYNIKI NVIDII

NVIDIA

Nvidia, największy na świecie producent kart graficznych nie zawiódł inwestorów. Kwartalne wyniku firmy z Kalifornii przebiły najbardziej optymistyczne prognozy analityków. W efekcie w handlu posesyjnym akcje spółki rosły nawet o 10% wspinając się na najwyższy poziom w historii.

W drugim kwartale przychody Nvidii wzrosły o 100% do 13,5 mld dolarów. To również o 2,5 mld dolarów więcej niż oczekiwał rynek. Za rekordową sprzedaż odpowiadają jednak nie karty graficzne, ale segment centrów danych wykorzystywanych przy rozwoju sztucznej inteligencji – z tego tytułu pochodziło ponad 10 mld dolarów kwartalnych przychodów spółki.

zysk na akcję okazał się o ponad 30% wyższy od konsensusu i wyniósł 2,70 USD – to ponad cztery razy więcej niż przed rokiem.

Jak powiedział dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang dla firmy rozpoczęła się nowa era IT, a firmy z całego świata przechodzą transformacje od obliczeń ogólnych, które znamy do przyspieszonych i generatywnej sztucznej inteligencji.

Firma z Santa Clara spodziewa się w trzecim kwartale aż 16 mld dolarów przychodów. Zamierza też skupić akcje własne za 25 mld dolarów.

A jak zauważa Bloomberg, sam Huang zwiększył w tym roku swoją fortunę do 40 mld dolarów – szybciej od jakiegokolwiek innego miliardera na świecie.

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

INNE

Poselski projekt mrożenia cen energii w przyszłym roku trafi do dalszych prac. Rządowy został odrzucony

BANKI

O prawie 180 proc. w porównaniu z ubiegłym rokiem wzrosły zyski banków w Polsce.

KREDYTY

Boom na kredyty mieszkaniowe lekko słabnie. W listopadzie o taki kredyt wnioskowało prawie 40 tys. osób To prawie trzy razy więcej niż przed rokiem.

FIRMA

Oświadczenie ws. bezpodstawnych i nieuprawnionych oszczerstw kolportowanych na temat NEWAG S.A. – Nasze oprogramowanie jest czyste. Nie wprowadzaliśmy, nie wprowadzamy i nie będziemy wprowadzać...

%d