Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

GPW

KOSMICZNE PRZYCHODY ORLENU

KOSZT ORLENU

Grupa Orlen wypracowała w pierwszym kwartale roku przychody na poziomie ponad 110 mld zł.

Orlen zbiera żniwo dokonanych przejęć i konsolidacji rynku paliw. Zysk połączonej spółki stanowi 8% przychodów i wyniósł 9 mld 200 mln złotych. EBITDA LIFO wyniosła ponad 17 mld zł.

CZYTAJ TEŻ: ZYSK PZU LEPSZY OD OCZEKIWAŃ

W komunikacie podkreślono, że Orlen jest największym płatnikiem podatków w Polsce – w pierwszym kwartale tego roku wpłacił 16.5 mld zł. Dla porównania, koszt realizacji dotychczasowych obietnic wyborczych partii rządzącej szacowany jest na 25 mld złotych.

Orlen chwali się też inwestycjami, które wzrosły do rekordowego poziomu 36 mld zł, z których znaczną część pochłoną przygotowania do wprowadzenia tzw. małej energetyki jądrowej.

KOSMICZNE PRZYCHODY ORLENU

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Po zakończeniu dzisiejszej sesji, swoimi wynikami podzielił się obuwniczy gigant z Polkowic.

UNIA EUROPEJSKA

Komisja Europejska uważa, że blokowanie przez polskich transportowców polsko-ukraińskiej granicy jest nie do zaakceptowania i grozi Polsce postawieniem przed Trybunałem Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

KREDYTY

Już 8 stycznia Bank gospodarstwa Krajowego może ogłosić koniec środków na program bezpieczny kredyt na 2%. Jak ocenia prezes PKO Banku Hipotecznego Katarzyna Kurkowska-Szczechowicz-...

USA

Amerykańska gospodarka ma się jeszcze lepiej niż przewidywał rynek. W 3 kwartale tego roku PKB tego kraju w ujęciu annualizowanym wzrosło aż o 5.2%.

%d bloggers like this: