Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

PODATKI

KOŚCIŃSKI (MINFIN): PRZENOSINY DO CZECH NIEOPŁACALNE DLA PODATNIKÓW

Minister finansów w oświadczeniu dla Polskiej Agencji Prasowej odniósł się do burzy w na platformach społecznościowych

Polski Ład podniesie koszty wynagrodzeń
BYŁY MINISTER FINANSÓW TADEUSZ KOŚCIŃSKI / FOT. MF

Zdaniem ministra finansów Tadeusza Kościńskiego przeniesienie działalności do naszych południowych sąsiadów nie przyniesienie korzyści pod względem podatkowym lub składkowym, a wręcz odwrotnie

PRZENOSINY DO CZECH

W ocenie szefa resortu finansów warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce są konkurencyjne. Zmiany planowane w Polskim Ładzie spowodują, że prowadzenie biznesu w Polsce może być atrakcyjne dla przedsiębiorców z regionu, w tym dla biznesu z Czech – ocenił Kościński w komentarzu przekazanym PAP.
Jak napisał Kościński: „po analizie całości obciążeń porównując warunki prowadzenia biznesu w Polsce i Czechach można stwierdzić, że przeniesienie działalności do Czech zasadniczo nie przyniesienie korzyści pod względem podatkowym lub składkowym, a wręcz odwrotnie”.

Zgodnie z Polskim Ładem, firmowanym przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę, nowym programem społeczno-gospodarczym na okres po pandemii, 9 proc. składkę na ubezpieczenie zdrowotne mają płacić wszyscy, także przedsiębiorcy. Składki tej nie będzie można odliczyć od podatku. Nie wiadomo na razie, czy nie będzie można także odliczyć jej od dochodu.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOŚCIŃSKI (MINFIN): PRZENOSINY DO CZECH NIEOPŁACALNE DLA PODATNIKÓW

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

BIZNES I POLITYKA

Od 1 stycznia można będzie bliknąć podatek. Czyli opłacić go przelewem typu Blik.

POLSKA

Orlen założył spółkę w raju podatkowym - piszą dziennikarze Gazety Wyborczej. Chodzi o słynny szwajcarski kanton Zug, jedną z ulubionych podatkowych skrytek rosyjskich surowcowych...

POLSKA

Za rok faktury pod ścisłą kontrolą rządu. Będzie je można wystawiać wyłącznie elektronicznie - w systemie stworzonym przez Ministerstwo Finansów.

POLSKA

Ministerstwo finansów wyróżniło największych płatników CIT w 2021 roku. Firmom wręczono dyplomy.

%d bloggers like this: