Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

USA

KOREKTA NA WALL STREET

NYSE ROŚNIE

Dziś amerykańscy inwestorzy, a z nimi my wszyscy, poznają nastroje wśród menedżerów sektora usług. Raport o zamówieniach w przemyśle rzuci zaś nieco światła na kondycję sektora odpowiedzialnego za 11% amerykańskiego PKB. Wczorajszą sesję zakończyliśmy spadkami.

Gośćmi zamknięcia nowojorskiej giełdy organizatorzy koncertu God’s Love We Deliver, który odbędzie się w czwartek w Nowym Jorku, z którego dochód będzie przeznaczony na żywność dla ciężko chorych.

CZYTAJ TEŻ: KTO BLOKUJE NOWELĘ SKŁADKI ZDROWOTNEJ?

A w handlu wśród komponentów indeksu Dow Jones Industrial Average najlepszy wynik zanotował Intel, który zyskał 4.08% na przekór spadkom innych spółek technologicznych. Zdaniem wielu Intel jest wciąż niedoszacowany.

Najsłabiej wypadła spółka Chevron, która spadła 2.56% po informacji o zamknięciu dwóch fabryk biodiesla. Produkcja czystszego paliwa jest wciąż nieopłacalna.

Wśród komponentów indeksu S&P 500 najlepszy wynik zanotowała spółka Hewlett Packard, która zyskała 10.22% w kontynuacji wzrostów po piątkowej publikacji wyników.

Największe straty zanotowała spółka Tesla, która była pod kreską 7.16% po informacji o malejących dostawach z megafabryki w Szanghaju. Od początku roku spółka straciła już 24%.


Masz firmę? Nie przegap ważnych informacji dla Twojego biznesu.

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 11,99 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KOREKTA NA WALL STREET

Click to comment

Chcesz coś dodać? Śmiało!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

CENY

Ceny żywności znowu wzrosną - uważają analitycy.

USA

W tym tygodniu inwestorzy czekają przede wszystkim na piątkowy raport o wydatkach gospodarstw domowych. To ten dokument ma kluczowe znaczenie dla decyzji Rezerwy Federalnej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach Rainbow rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Maciejem Szczechurą, prezesem, Rainbow Tours.

USA

W tym tygodniu amerykańscy inwestorzy oczekują na piątkowe dane o wydatkach gospodarstw domowych. To będzie ostatni tego typu raport przed kolejnym posiedzeniem Rezerwy Federalnej,...