Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

KONTRAHENT MABIONU OPÓŹNIA WNIOSEK O REJESTRACJĘ SZCZEPIONKI

Novavax, dla którego notowana na GPW spółka Mabion, ma produkować szczepionki przeciwko COVID – opóźnia wniosek o rejestrację szczepionki w USA. Akcje Novavaksu spadły po tej informacji 10%.

KONTRAHENT MABIONU OPÓŹNIA WNIOSEK O REJESTRACJĘ SZCZEPIONKI

Novavax wniosek do Food and Drug Administration o rejestrację szczepionki w trybie przyspieszonym złoży dopiero w czwartym kwartale – podała spółka nie precyzując, czy będzie to październik, czy raczej grudzień. Na razie wnioski rejestracyjne Novavaksu trafiły do nadzoru w trzech dużych państwa Azji – Indiach, Indonezji i Filipinach, zamieszkanych w sumie przez 1.7 miliarda osób.

Mimo opóźnienia wniosku w usa Novavax chce jeszcze we wrześniu być gotowy produkować 100 milionów dawek miesięcznie, a od października – 150 milionów. Spółka zapowiada, że jeszcze w sierpniu złoży wniosek do WHO, światowej organizacji zdrowia, o dopuszczenie jej specyfiku do globalnego programu w ramach którego zamożne państwa dzielą się kupionymi przez siebie szczepionkami z państwami o niskich dochodach.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9,9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KONTRAHENT MABIONU OPÓŹNIA WNIOSEK O REJESTRACJĘ SZCZEPIONKI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

AZJA

Przedłużające się lockdowny w Chinach doprowadziły w weekend do największych protestów społecznych od masakry na placu Tiananmen w 1989 roku.

POLSKA

Mabion ze stratą w trzecim kwartale.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O wynikach spółki Amica rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Michałem Rakowskim, wiceprezesem Amica s.a.

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O tym co najbardziej niepokoi polskich przedsiębiorców i co rząd robi aby utrzymać dostawy energii i pomóc w problemie enrgetycznym - rozmawiał Marcin Dobrowolski...

%d bloggers like this: