Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

KONTRAHENT MABIONU OPÓŹNIA WNIOSEK O REJESTRACJĘ SZCZEPIONKI

Novavax, dla którego notowana na GPW spółka Mabion, ma produkować szczepionki przeciwko COVID – opóźnia wniosek o rejestrację szczepionki w USA. Akcje Novavaksu spadły po tej informacji 10%.

KONTRAHENT MABIONU OPÓŹNIA WNIOSEK O REJESTRACJĘ SZCZEPIONKI

Novavax wniosek do Food and Drug Administration o rejestrację szczepionki w trybie przyspieszonym złoży dopiero w czwartym kwartale – podała spółka nie precyzując, czy będzie to październik, czy raczej grudzień. Na razie wnioski rejestracyjne Novavaksu trafiły do nadzoru w trzech dużych państwa Azji – Indiach, Indonezji i Filipinach, zamieszkanych w sumie przez 1.7 miliarda osób.

Mimo opóźnienia wniosku w usa Novavax chce jeszcze we wrześniu być gotowy produkować 100 milionów dawek miesięcznie, a od października – 150 milionów. Spółka zapowiada, że jeszcze w sierpniu złoży wniosek do WHO, światowej organizacji zdrowia, o dopuszczenie jej specyfiku do globalnego programu w ramach którego zamożne państwa dzielą się kupionymi przez siebie szczepionkami z państwami o niskich dochodach.


Informacje dla inwestorów – przez cały dzień w telewizji BIZNES24

Telewizja dostępna w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych, oraz w Internecie.

Kup dostęp online do telewizji BIZNES24

Tylko 9.9 zł za miesiąc, 99 zł za roczny dostęp przez stronę BIZNES24.TV

KONTRAHENT MABIONU OPÓŹNIA WNIOSEK O REJESTRACJĘ SZCZEPIONKI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

COVID

COVID zabił w ciągu dwóch lat co pięćsetnego człowieka. WHO przedstawiło swoje szacunku ponad dwukrotnie przekraczające oficjalne rządowe dane o zgonach spowodowanych pandemią.

ŚWIAT

Premier Izraela zapowiedział koniec obowiązywania paszportów covidowych jeszcze w lutym.

COVID

Koniec covidowych ograniczeń w Szwecji. Rząd w Sztokholmie zdecydował, że przestaną obowiązywać dziś o północy.

FIRMA

Milion osób na kwarantannie - to więcej, niż na bezrobociu. Ministerstwo Zdrowia poinformowało dziś, że liczba osób, które nie mogą wychodzić z domu przekroczyła...

%d bloggers like this: