Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

FIRMA

STARTOWALI ROK PÓŹNIEJ, NIŻ MKS_VIR. AVAST WYCENIONY NA 8.4 MLD USD

Startowali rok później, niż Marek Sell ze swoim mks_Virem. Właśnie sprzedali swoją spółkę z wyceną niemal 8.5 miliarda dolarów. Chodzi o założycieli Avasta, czeskiego potentata na rynku antywirusów, który właśnie łączy się z Nortonem.

STARTOWALI ROK PÓŹNIEJ, NIŻ MKS_VIR. AVAST WYCENIONY NA 8.4 MLD USD

Niecałe 8.5 miliarda dolarów na które wyceniono Avast to trzy razy więcej, niż w 2018 roku, gdy Avast wchodził na londyńską giełdę. Ale znacznie mniej, niż spodziewali się analitycy w połowie lipca, kiedy po raz pierwszy poinformowano o planach fuzji. Wtedy oczekiwano kwoty w okolicach 10 miliardów dolarów.
Zarówno Norton jak i Avast to powszechnie znane użytkownikom komputerów marki – “household names”, jak mówią o takich markach Anglosasi. Norton, wcześniej znany jako Symantec, został założony w 1982 roku w amerykańskiej Dolinie Krzemowej. Avast – 6 lat później w Pradze, wówczas stolicy komunistycznej Czechosłowacji.

CZYTAJ TEŻ: TWITTER CHCE POZWAĆ MUSKA

A wspomniany Marek Sell stworzył mks_Vira w 1987 roku. W latach 90-tych mks_Vir był najpopularniejszym programem antywirusowym w Polsce. Niestety nie odniósł takiego sukcesu, jak Avast, m.in. z powodu przedwczesnej śmierci Marka Sella.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O spojrzeniu na gospodarkę Wielkiej Brytanii w okresie największego spadku jakości życia rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z profesor Anetą Hryckiewicz z Akademii Leona...

RYNKI

Microsoft kupuje 4 procent londyńskiej giełdy. I zostaje chmurowym partnerem LSE.

%d