Connect with us

Miło cię widzieć. Napisz, czego szukasz!

RYNKI

KONKURENT CD PROJEKTU ZE ŚWIETNYMI WYNIKAMI

Electronic Arts, jeden z największych konkurentów CD Projektu – przebił oczekiwania analityków. Zarobił netto między kwietniem a czerwcem ponad 200 milionów dolarów.

KONKURENT CD PROJEKTU ZE ŚWIETNYMI WYNIKAMI
Battlefield 2042 / FOT.: EA

Po publikacji wyników spółka na starcie amerykańskiego handlu notuje 4% procentowy wzrost. EA Games to wydawca takich hitów jak Fifa, Battlefield, czy Sims. Spółka w rankingu największych – pod względem przychodów- producentów gier znajduje się dopiero an 9-tym miejscu. Ale wśród twórców gier AAA – a w tej kategorii chce się mieścić CD Projekt – Electronic Arts jest druga po Blizzard Entertainment.

CZYTAJ TEŻ: PONAD 2 MILIARDY PRZYCHODÓW, EBITDA NADAL NISKA. WYNIKI CCC

Inwestorzy EA Games z napięciem czekają na najnowszą premierę spółki – jeszcze w sierpniu ma się pojawić gra Battlefield 2042, której rozgrywka będzie połączeniem II wojny światowej o obecnych technicznych możliwości wojnennych.

KONKURENT CD PROJEKTU ZE ŚWIETNYMI WYNIKAMI

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ...

FIRMA

Cyberpunku 2077, autorstwa CD Projektu z The Game Awards 2023 - powszechnie uznawanych za Oscary w branży gier. Polacy zdobyli nagrodę w kategorii „Najlepiej...

TRANSKRYPCJA WYWIADU

O zaskakujących wynikach CD Projektu rozmawiał Marcin Dobrowolski z BIZNES24 z Piotrem Nielubowiczem, CFO i członkiem zarządu CD Projekt.

GPW

CD Projekt, czyli największy producent gier wypracował w trzecim kwartale wyniki lepsze niż rok termu i dodatkowo przebił oczekiwania analityków. Sprzedaż dodatku „Phantom Liberty”...

FIRMA

Dobra wiadomość dla miłośników produkcji naszego największego wytwórcy gier wideo, czyli CD Projektu.

%d